Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Wiedźmin 3 ponownie zachwyca w FPP. Mod dla next-genowej wersji już dostępny

Mikołaj Ciesielski
2023/01/10 12:00

Modyfikacja Gervant First Person doczekała się aktualizacji.

Wiedźmin 3 ponownie zachwyca w FPP. Mod dla next-genowej wersji już dostępny

Już w lutym informowaliśmy Was o modyfikacji Gervant First Person, która pozwala cieszyć się grą Wiedźmin 3: Dziki Gon w pierwszoosobowej perspektywie. Tymczasem okazuje się, że autor wspomnianego projektu postanowił zabrać się do pracy po premierze next-genowej wersji przygód Geralta z Rivii. Mod został już dostosowany do wymogów wspomnianego patcha, a produkcja CD Projekt RED ponownie zachwyca w trybie FPP.

Modyfikacja Gervant First Person została dostosowana do next-genowej wersji Wiedźmina 3 na PC

Moder posługujący się pseudonimem „Crthdr” podkreśla jednak, że nie wszystkie elementy produkcji działają jeszcze tak jak powinny. Gracze mogą bowiem natrafić m.in. na problemy związane z interakcją z obiektami. Ponadto tryb FPP nie jest dostępny w sekwencjach poświęconych Ciri, a cienie rzucane przez Geralta mogą nie działać prawidłowo, gdy włączymy ray tracing.

Opisane wyżej problemy z pewnością zostaną jednak wyeliminowane w najbliższych tygodniach. Tymczasem modyfikacja Gervant First Person w next-genowej wersji Wiedźmina 3 już teraz prezentuje się bardzo dobrze. Jeśli chcecie zapoznać się z przygodami Geralta z Rivii w trybie FPP, to niezbędne pliki znajdziecie pod tym adresem.

Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest obecnie na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszych wrażeń z next-genowej wersji trzeciej odsłony przygód Geralta z Rivii od CD Projekt RED, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Wiedźmin 3: Dziki Gon – recenzja wersji next-genowej (PC).

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Bdrn
Gość
11/01/2023 08:15

"Next gen" bo dodali średniawy raytracing i tekstury w wyższej rozdzielczości? Takie teksturki są dodawane przez modderów od lat. I są poprostu tekstuarmi w wyższej rozdzielczości, a nie "next gen". Next gen będzie jak będą naprawdę zauważalne zmiany w grafice, an nie dodanie kilku efektów i paru lepszej jakości teksturek, które na upartego można samemu wrzucić za pomocą kilku modów 

Niakadan
Gramowicz
10/01/2023 14:14

Fajny mod ale szkoda że młynek jest nie dopracowany  w tym modzie stoi w miejscu i tylko mieczem rusza nie kręci się kamera