Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Wiedźmin 3 na PS5 i XSX/S z ulepszeniami wizualnymi, ray tracingiem i modami?

Radosław Krajewski
2022/11/17 15:30

Nowe informacje o nadchodzącej aktualizacji dla konsol nowej generacji.

Na początku tego tygodnia CD Projekt RED ogłosiło oficjalną datę premiery aktualizacji Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Na konkrety dotyczące wydania będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia, ale to nie przeszkodziło w stworzeniu pierwszego porównania oprawy graficznej dotychczasowej wersji z nową. Teraz serwis Push Square poinformował o pierwszych szczegółach, a także niespodziankach dla konsolowych graczy, którzy będą mogli liczyć nie tylko na ulepszoną oprawę graficzną, ale również mody.

Wiedźmin 3 na PS5 i XSX/S z ulepszeniami wizualnymi, ray tracingiem i modami?

Wiedźmin 3 – gra otrzyma mody na PS5 i XSX/S?

Konsolowe edycje Wiedźmina 3 na PS5 i XSX/S będą zawierały „dziesiątki ulepszeń wizualnych, wydajnościowych i technicznych w stosunku do oryginału”. Obejmują one takie funkcje, jak „obsługa ray tracingu” i „skrócone czasy ładowania”. Ponadto pojawiła się wzmianka o „różnych modach zintegrowanych z doświadczeniem”. Scena modderska na PC prężnie rozwijała Wiedźmina 3, nie tylko ulepszając i poprawiając grę polskiego studia, ale wprowadzając wiele nowych mechanik rozgrywki czy dodatkowych przygód.

GramTV przedstawia:

Jeżeli więc nie kryje się za tym coś innego, to niewykluczone, że deweloperzy zaimplementowali niektóre modyfikacje do swojej gry, które do tej pory dostępne były wyłącznie na komputerach osobistych. Nie wiadomo jednak, jakie mody mogłyby trafić do next-genowego wydania, więc gracze nie powinni spodziewać się znaczących zmian w rozgrywce.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowe wydanie zawierać będzie „dodatkową zawartość inspirowaną serialem Wiedźmin od Netflixa”. Otrzymamy nowe elementy wizualne dla naszego Geralta, w tym wygląd zbroi i mieczy znanych z produkcji platformy.

Komentarze
2
wielkanoc
Gramowicz
17/11/2022 21:37
myth555 napisał:

Już to widzę ray tracing i 30fps xD

Więcej nie trzeba.

myth555
Gramowicz
17/11/2022 15:42

Już to widzę ray tracing i 30fps xD