Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Next-genowy Wiedźmin 3 jeszcze w tym roku. CDP RED podało dokładną datę premiery na PS5 i XSX/S

Radosław Krajewski
2022/11/14 16:52
14
0

Koniec oczekiwania na oficjalne potwierdzenie daty debiutu aktualizacji dedykowanej konsolom nowej generacji.

CD Projekt RED obecnie rozwija kilka nowych projektów z serii Wiedźmin, a jedną z nich jest zapowiedziany przed miesiącem remake pierwszego Wiedźmina. Jednak jeszcze w tym roku fani przygód Geralta z Rivii będą mogli przypomnieć sobie trzecią odsłonę serii za sprawą aktualizacji dla konsol nowej generacji. Deweloperzy potwierdzili datę premiery, wyznaczając debiut wydania Wiedźmina 3: Dziki Gon na PlayStation 5 i Xbox Series X/S na 14 grudnia 2022 roku.

Next-genowy Wiedźmin 3 jeszcze w tym roku. CDP RED podało dokładną datę premiery na PS5 i XSX/S

Wiedźmin 3 – aktualizacja dla PS5 i XSX/S z datą premiery

Aktualizacja dla nowej generacji do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się 14 grudnia, za darmo dla wszystkich posiadaczy gry.

Aby uzyskać więcej szczegółów i zobaczyć rozgrywkę, obejrzyj transmisję RED w przyszłym tygodniu https://twitch.tv/cdprojektred

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

RED-zi raz jeszcze podkreślili, że wszyscy posiadacze Wiedźmina 3 na PlayStation 4 i Xbox One otrzymają darmową aktualizację przeznaczoną dla nowej generacji. Nie wiadomo, czy ulepszona wersja gry doczeka się również swojego własnego wydania, które trafi do sprzedaży, zarówno w cyfrowej dystrybucji, jak i w pudełku.

Więcej szczegółów poznamy już w przyszłym tygodniu. Niestety studio nie ujawniło dokładnej daty transmisji poświęconej Wiedźminowi 3 na konsolach nowej generacji.

Komentarze
14
ZubenPL
Gramowicz
17/11/2022 12:38
Yosar napisał:

Twoja karta nie istniała jeszcze kiedy wychodził Wiedźmin 3.  Jeśli coś na niej nie działa to pretensje raczej do nVidii za marne drivery bez wstecznej kompatybilności. Deweloperzy nie są jasnowidzami żeby wiedzieć co tam jakiś producent kart odpitoli w przyszłości. To na barkach producentów kart i ich driverów leży zapewnienie żeby stara gra chodziła na ich nowym sprzęcie. Grałem niewiele po premierze na GTX 970 i nie miałem takich hocków klocków poza okazjonalnymi glitchami. Teraz czasem odpalam na Radeonie i raczej nie ma też problemów. Ale na Radeonie nie przeszedłem całej gry więc to dowód na nic. Poza tym doinstalowałem parę modów, więc jeśli się jakieś hocki klocki pojawią to może być równie dobrze zasługa modów. Ale stare drivery na starym GTX 970 spisywały się dobrze. Zaś co tam teraz wymodziła nVidia w driverach to opowieść na zupełnie inną okazję i nie zdziwiłbym się jakby szlag trafił wsteczną kompatybilność w niektórych aspektach skutkującą takimi rzeczami.

Artefakty w cieniach to cecha red enigmi i ich zepsutego algorytmu generowania oświetlania. Występują na każdej istniejącej karcie graficznie nawet integrach intela a ty tu jakiś wywód z marketingu amd piszesz, wielkie korpo jest na pewno ci wdzięczne za reklame xD

koNraDM4
Gramowicz
15/11/2022 19:42
ZubenPL napisał:

To ma być wersją z raytracingiem i nowymi texturami i będzie też na PC.

koNraDM4 napisał:

Ciekawe czy PCtowa wersja też doczeka się jakiegoś patcha z graficznymi bajerami czy po prostu ta next genowa ma zrównać wersję konsolową do PCtowej.

To właśnie ta informacja mi cały czas umykała, dzięki wielkie!

Silverburg
Gramowicz
15/11/2022 12:05
Maver_PL napisał:

Oszukuj się dalej.A jeśli kogos nie stać, tak jak piszesz to od tego ma ustawienia graficzne w wersji na PC. Albo niech pogra na konsoli w cos innego.

Na szczęście to ja będę miał w co grać na konsoli, a Ty będziesz nieszczęśliwy, że gry są robione dla wszystkich, a nie tylko dla ciebie.

Maver_PL
Gramowicz
15/11/2022 12:01
Silverburg napisał:

Zdaje się, że "Pc Master race" weszło za mocno. Fakt, konsole nie wyciągną takiej grafiki, co PC za 25k pln. Jednakże nie każdy takiego ma i gry bez konsol nadał by "tkwiły w graficznym średniowieczu" właśnie poprzez tych "słabeuszy", których nie stać na top-endowy komputer.

Ponadto konsole mają inne zalety (np: można gra na kanapie, można z przyjaciółmi grać na jednym tv, czy można zabrać ze sobą na wyjazd służbowy), aczkolwiek oczywiście masz prawo do swojej opinii.

Maver_PL napisał:

Nie, sam mam 4 konsole w domu. Moze dlatego w przeciwienstwie do innych wiem jak mocno trzymają rozwój technologiczno graficzny gier. Robiac gry multiplatformowe skazujemy sie na "tkwienie w graficznym sredniowieczu" A ja bym chcial zobaczyc wypasionego Wiedzmina, a nie bieda wersje przystosowana do bieda konsol.

Silverburg napisał:

Konsole/konsolowcy Ci jakaś krzywdę uczyniły?

Maver_PL napisał:

Kogo obchodzi wersja na konsole? Litosci!Oby w tej wersji byl RTX a do tego grafika byla podrasowana do poziomu z pierwszych prezentacji. Tak zeby stopiło podzespoły tych konsol a na PC w koncu wyglądało bosko.

Oszukuj się dalej.A jeśli kogos nie stać, tak jak piszesz to od tego ma ustawienia graficzne w wersji na PC. Albo niech pogra na konsoli w cos innego.

Silverburg
Gramowicz
15/11/2022 11:58
Maver_PL napisał:

Nie, sam mam 4 konsole w domu. Moze dlatego w przeciwienstwie do innych wiem jak mocno trzymają rozwój technologiczno graficzny gier. Robiac gry multiplatformowe skazujemy sie na "tkwienie w graficznym sredniowieczu" A ja bym chcial zobaczyc wypasionego Wiedzmina, a nie bieda wersje przystosowana do bieda konsol.

Silverburg napisał:

Konsole/konsolowcy Ci jakaś krzywdę uczyniły?

Maver_PL napisał:

Kogo obchodzi wersja na konsole? Litosci!Oby w tej wersji byl RTX a do tego grafika byla podrasowana do poziomu z pierwszych prezentacji. Tak zeby stopiło podzespoły tych konsol a na PC w koncu wyglądało bosko.

Zdaje się, że "Pc Master race" weszło za mocno. Fakt, konsole nie wyciągną takiej grafiki, co PC za 25k pln. Jednakże nie każdy takiego ma i gry bez konsol nadał by "tkwiły w graficznym średniowieczu" właśnie poprzez tych "słabeuszy", których nie stać na top-endowy komputer.

Ponadto konsole mają inne zalety (np: można gra na kanapie, można z przyjaciółmi grać na jednym tv, czy można zabrać ze sobą na wyjazd służbowy), aczkolwiek oczywiście masz prawo do swojej opinii.

Maver_PL
Gramowicz
15/11/2022 11:51
Silverburg napisał:

Konsole/konsolowcy Ci jakaś krzywdę uczyniły?

Maver_PL napisał:

Kogo obchodzi wersja na konsole? Litosci!Oby w tej wersji byl RTX a do tego grafika byla podrasowana do poziomu z pierwszych prezentacji. Tak zeby stopiło podzespoły tych konsol a na PC w koncu wyglądało bosko.

Nie, sam mam 4 konsole w domu. Moze dlatego w przeciwienstwie do innych wiem jak mocno trzymają rozwój technologiczno graficzny gier. Robiac gry multiplatformowe skazujemy sie na "tkwienie w graficznym sredniowieczu" A ja bym chcial zobaczyc wypasionego Wiedzmina, a nie bieda wersje przystosowana do bieda konsol.

Yosar
Gramowicz
15/11/2022 00:58
Elrohill napisał:

Szczerze - to zaczyna mi to zalatywać historią GTA SA lub Skyrim wydawanego od X lat co chwilę na nowo na kolejnym sprzęcie.

Nie zrozumcie mnie źle - bardzo lubię wieśka, figurka kolekcjonerska stoi dumnie na regale, ale już mam tego dość, w kółko to samo. Finalnie różnice zobaczą tylko nieliczni, a gra dalej będzie zbugowana: ładowanie sejwa 10x pod rząd by ogar gonu z jednej piwnicy raczył wyskoczyć to kpina po tylu latach od premiery, albo artefakty w postaci czarnych ogromnych trójkątów w dziwnych płaszczyznach na GeForce 2060  SUPER 8GB, bo są błędy przy renderowaniu oświetlenia gdy po drodze "doklejony zostaje jakiś kamień".

Po prostu łatwy skok na kasę przy minimalnej włożonej pracy.

Twoja karta nie istniała jeszcze kiedy wychodził Wiedźmin 3.  Jeśli coś na niej nie działa to pretensje raczej do nVidii za marne drivery bez wstecznej kompatybilności. Deweloperzy nie są jasnowidzami żeby wiedzieć co tam jakiś producent kart odpitoli w przyszłości. To na barkach producentów kart i ich driverów leży zapewnienie żeby stara gra chodziła na ich nowym sprzęcie. Grałem niewiele po premierze na GTX 970 i nie miałem takich hocków klocków poza okazjonalnymi glitchami. Teraz czasem odpalam na Radeonie i raczej nie ma też problemów. Ale na Radeonie nie przeszedłem całej gry więc to dowód na nic. Poza tym doinstalowałem parę modów, więc jeśli się jakieś hocki klocki pojawią to może być równie dobrze zasługa modów. Ale stare drivery na starym GTX 970 spisywały się dobrze. Zaś co tam teraz wymodziła nVidia w driverach to opowieść na zupełnie inną okazję i nie zdziwiłbym się jakby szlag trafił wsteczną kompatybilność w niektórych aspektach skutkującą takimi rzeczami.

Silverburg
Gramowicz
15/11/2022 00:08
Maver_PL napisał:

Kogo obchodzi wersja na konsole? Litosci!Oby w tej wersji byl RTX a do tego grafika byla podrasowana do poziomu z pierwszych prezentacji. Tak zeby stopiło podzespoły tych konsol a na PC w koncu wyglądało bosko.

Konsole/konsolowcy Ci jakaś krzywdę uczyniły?

Maver_PL
Gramowicz
15/11/2022 00:04

Kogo obchodzi wersja na konsole? Litosci!Oby w tej wersji byl RTX a do tego grafika byla podrasowana do poziomu z pierwszych prezentacji. Tak zeby stopiło podzespoły tych konsol a na PC w koncu wyglądało bosko.

prostik
Gramowicz
14/11/2022 22:15
Elrohill napisał:

Szczerze - to zaczyna mi to zalatywać historią GTA SA lub Skyrim wydawanego od X lat co chwilę na nowo na kolejnym sprzęcie.

Nie zrozumcie mnie źle - bardzo lubię wieśka, figurka kolekcjonerska stoi dumnie na regale, ale już mam tego dość, w kółko to samo. Finalnie różnice zobaczą tylko nieliczni, a gra dalej będzie zbugowana: ładowanie sejwa 10x pod rząd by ogar gonu z jednej piwnicy raczył wyskoczyć to kpina po tylu latach od premiery, albo artefakty w postaci czarnych ogromnych trójkątów w dziwnych płaszczyznach na GeForce 2060  SUPER 8GB, bo są błędy przy renderowaniu oświetlenia gdy po drodze "doklejony zostaje jakiś kamień".

Po prostu łatwy skok na kasę przy minimalnej włożonej pracy.

Jaki skok na kasę jak to darmowe jest xD jesteś smerf maruda że musisz koniecznie sobie zawsze na coś ponarzekać przy każdej okazji? xD

Elrohill
Gramowicz
14/11/2022 22:05

Szczerze - to zaczyna mi to zalatywać historią GTA SA lub Skyrim wydawanego od X lat co chwilę na nowo na kolejnym sprzęcie.

Nie zrozumcie mnie źle - bardzo lubię wieśka, figurka kolekcjonerska stoi dumnie na regale, ale już mam tego dość, w kółko to samo. Finalnie różnice zobaczą tylko nieliczni, a gra dalej będzie zbugowana: ładowanie sejwa 10x pod rząd by ogar gonu z jednej piwnicy raczył wyskoczyć to kpina po tylu latach od premiery, albo artefakty w postaci czarnych ogromnych trójkątów w dziwnych płaszczyznach na GeForce 2060  SUPER 8GB, bo są błędy przy renderowaniu oświetlenia gdy po drodze "doklejony zostaje jakiś kamień".

Po prostu łatwy skok na kasę przy minimalnej włożonej pracy.

FromSky
Gramowicz
14/11/2022 20:00
koNraDM4 napisał:

Ciekawe czy PCtowa wersja też doczeka się jakiegoś patcha z graficznymi bajerami czy po prostu ta next genowa ma zrównać wersję konsolową do PCtowej.

Bez modów wersja na PC różni się od konsolowej głównie rozdzielczością i klatkami, to gra z 2015, ledwo 2 lata od wyjścia konsol i wtedy różnice były mniejsze, dlatego późno wczas z tym remasterem

ZubenPL
Gramowicz
14/11/2022 17:59
koNraDM4 napisał:

Ciekawe czy PCtowa wersja też doczeka się jakiegoś patcha z graficznymi bajerami czy po prostu ta next genowa ma zrównać wersję konsolową do PCtowej.

To ma być wersją z raytracingiem i nowymi texturami i będzie też na PC.

koNraDM4
Gramowicz
14/11/2022 17:48

Ciekawe czy PCtowa wersja też doczeka się jakiegoś patcha z graficznymi bajerami czy po prostu ta next genowa ma zrównać wersję konsolową do PCtowej.