Warhorse Studios ujawnia dwa wielkie RPG-i. Władca Pierścieni z otwartym światem i nowe Kingdom Come

Radosław Krajewski
2026/05/20 10:58

Studio pracuje nad dwoma nowymi projektami.

Warhorse Studios oficjalnie potwierdziło, że równolegle pracuje nad dwoma dużymi projektami. Jeden z nich to nowa gra osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni, a drugi to kolejna produkcja z serii Kingdom Come.

Władca Pierścieni
Władca Pierścieni

Warhorse Studios pracuje nad RPG-iem z otwartym światem w uniwersum Władcy Pierścieni

Informacja została przekazana za pośrednictwem mediów społecznościowych studia, kończąc miesiące spekulacji dotyczących przyszłości czeskiego dewelopera:

Być może słyszeliście już plotki. Czas ujawnić, nad czym pracujemy.

  • RPG z otwartym światem osadzony w Śródziemiu
  • Nowa przygoda w świecie Kingdom Come.

Nie możemy się doczekać, aby opowiedzieć więcej, gdy nadejdzie odpowiedni moment.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Doniesienia o grze w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkien pojawiały się już od wielu miesięcy. Według wcześniejszych przecieków produkcja ma dysponować budżetem sięgającym około 100 milionów dolarów. Tytuł ma zaoferować bardziej realistyczne i przyziemne spojrzenie na Śródziemie, odchodząc od widowiskowej fantasy na rzecz surowszej atmosfery inspirowanej stylem znanym z historycznych RPG studia.

Równocześnie zespół kontynuuje rozwój marki Kingdom Come. Decyzja nie dziwi, ponieważ Kingdom Come: Deliverance 2 odniosło w 2026 roku zarówno sukces finansowy, jak i zaliczyło bardzo dobre przyjęcie ze strony graczy oraz recenzentów. Na ten moment nie wiadomo, czy nowo zapowiedziany projekt będzie pełnoprawną kontynuacją, spin-offem czy mniejszą samodzielną produkcją.

Komentarze
13
NOWAHUTANACZASIE
Gramowicz
22/05/2026 20:35
Yosar napisał:

No dużo lepszego świadectwa sobie sam nie wystawiasz jeśli dzieło artystyczne oceniasz po ilości przekleństw. Literacko Władca Pierścieni rozkłada każdą książkę fantasy jaką popełniono przez ostatnie 50 lat z nie wiadomo jak dużą ilością przekleństw lub bez nich. Tylko żeby to docenić trzeba się trochę znać na kulturze i literaturze.

Bo w swojej ocenie zademonstrowałeś formę 6 latka, który jest podniecony tym, że w końcu może powiedzieć głośno słowo na k i nie dostanie ochrzanu od rodziców.

NOWAHUTANACZASIE napisał:

Kto komuś ubliża ten sam siebie poniża. Tylko ludzie głęboko zakompleksieni ubliżają innym.

Khajit napisał:

Pajac.

NOWAHUTANACZASIE napisał:

Śródziemie to bajeczka bardziej, tam chyba nawet nie pada ani jedno przekleństwo xd

NOWAHUTANACZASIE napisał:

Fajnie, tylko gdyby news brzmiał tak:

  • Nowa przygoda w świecie Kingdom Come.
  • RPG z otwartym światem osadzony w Westeros
  • To by było coś:)​
  • Nie dość, że ubliżasz drugiej osobie to jeszcze później ją oceniasz  bez jej znajomości oraz znajomości wiedzy na temat  tego jakie dzieła zna czy nie zna (akurat proza/gry/ kino  fantasy to jeden z moich ulubionych gatunków)   

     Czy mogleś  się bardziej zaorać proszę państwa? No chyba nie! xd

    Następnym razem jak coś piszesz pod czyimś adresem to gorąco, ale to gorąco zachęcam do uprzedniego przepuszczenia treści przez maszynkę zwaną mózgiem. All the best przyjacielu:)

    Yosar
    Gramowicz
    22/05/2026 00:21
    NOWAHUTANACZASIE napisał:

    Kto komuś ubliża ten sam siebie poniża. Tylko ludzie głęboko zakompleksieni ubliżają innym.

    Khajit napisał:

    Pajac.

    NOWAHUTANACZASIE napisał:

    Śródziemie to bajeczka bardziej, tam chyba nawet nie pada ani jedno przekleństwo xd

    NOWAHUTANACZASIE napisał:

    Fajnie, tylko gdyby news brzmiał tak:

  • Nowa przygoda w świecie Kingdom Come.
  • RPG z otwartym światem osadzony w Westeros
  • To by było coś:)​
  • No dużo lepszego świadectwa sobie sam nie wystawiasz jeśli dzieło artystyczne oceniasz po ilości przekleństw. Literacko Władca Pierścieni rozkłada każdą książkę fantasy jaką popełniono przez ostatnie 50 lat z nie wiadomo jak dużą ilością przekleństw lub bez nich. Tylko żeby to docenić trzeba się trochę znać na kulturze i literaturze.

    Bo w swojej ocenie zademonstrowałeś formę 6 latka, który jest podniecony tym, że w końcu może powiedzieć głośno słowo na k i nie dostanie ochrzanu od rodziców.

    NOWAHUTANACZASIE
    Gramowicz
    20/05/2026 21:51
    Khajit napisał:

    Pajac.

    NOWAHUTANACZASIE napisał:

    Śródziemie to bajeczka bardziej, tam chyba nawet nie pada ani jedno przekleństwo xd

    NOWAHUTANACZASIE napisał:

    Fajnie, tylko gdyby news brzmiał tak:

  • Nowa przygoda w świecie Kingdom Come.
  • RPG z otwartym światem osadzony w Westeros
  • To by było coś:)​
  • Kto komuś ubliża ten sam siebie poniża. Tylko ludzie głęboko zakompleksieni ubliżają innym.




    Trwa Wczytywanie