Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Warcraft III: Reforged doczeka się miękkiego restartu? Tak sugerują ankiety

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/23 09:00

Według najnowszych doniesień Blizzard Entertainment ma w planach tak zwany miękki restart gry. O co chodzi?

Nieco ponad tydzień temu gra Warcraft III: Reforged doczekała się nowej aktualizacji z numerem 1.35.0. Wówczas przedstawiciele studia Blizzard Entertainment poinformowali, że wraz z jej wydaniem zakończy się rozwój produkcji i w przyszłości społeczność może oczekiwać jedynie pomniejszych łatek naprawiających różne błędy techniczne. Teraz jednak okazuje się, że deweloperzy rozważają tak zwany miękki restart gry – ta miałaby otrzymać liczne ulepszenia. Co to dokładnie oznacza? Już tłumaczymy.

Warcraft III: Reforged doczeka się miękkiego restartu? Tak sugerują ankiety

Warcraft III: Reforged może doczekać się miękkiego restartu

Jak podaje między innymi portal The Gamer, w sieci pojawiły się doniesienia o ankiecie, którą twórcy rozesłali tuż po wydaniu patcha. W ankiecie znalazło się pytanie, czy społeczność byłaby zainteresowana wspomnianym miękkim restartem gry, w którego ramach nie tylko wprowadzono by nową zawartość, ale także elementy, które pierwotnie były dostępne w oryginalnej grze, a których z jakiegoś powodu zabrakło w wersji Reforged.

Jeżeli chodzi o nowości, wspomniano m.in. o ulepszonej oprawie graficznej czy usprawnieniach interfejsu. Jeżeli natomiast chodzi o elementy z oryginalnego Warcrafta III, wymieniono m.in. rozgrywki rankingowe, turnieje czy klany. Na ten moment nic z tych rzeczy nie jest oczywiście pewne – najprawdopodobniej studio w pierwszej kolejności chce zobaczyć, czy zainteresowanie produkcją wciąż jest na tyle duże, aby w ogóle warto było się za to wszystko zabierać.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
23/01/2023 13:19

No to ciekawe - bo pierwotny remaster zredukowano do postaci gniota bo cyferki się nie zgadzały. Skąd ta nagłą zmiana? Chyba że to tylko PR-owa zagrywka, albo zaczyna im ciążyć rozwiązanie umowy z NetEase...

 Plany były o wiele ambitniejsze ale w pewnym momencie ktoś stwierdził że przechodzimy na model "wypluwamy co mamy i nie dokładamy nic więcej". A że jedyne co "było" na te chwile to poprawione assety, które zrobiła zewnętrzna firma, to tylko tyle dostaliśmy.

Pamiętam moje zdziwienie, gdy było całkiem blisko premiery i już się jarałem i nieopatrznie wpadłem na forum Blizzarda. A tam okazało się że twórcy sukcesywnie wycofywali się z obiecanych zmian, mimo że na stronie gry wciąż jak byk figurowały "odwieżone i wzbogacone kampanie" itd. Mowię dobra, trudno bazowa gra wciąż jest jednak spoko. No tyle że nawet tego nie dostaliśmy - bo byłą zbugowana, źle zoptymalizowana i wybrakowana - nawet nie mogłem w nia grać :D. W życiu nie robiłem refunda, to był mój pierwszy raz... od tego czasu Acti-Blizz nie dostało ode mnie nawet złotówki (no chyba że liczymi książki, bo coś tam pewnie dostaja z licencji), for all it's worth.