Velma to jeden z najchętniej oglądanych seriali HBO Max. Drugi sezon jest pewny

Radosław Krajewski
2023/01/16 10:40

Kiepskie oceny nie przeszkodziły nowemu serialowi animowanemu na uzyskanie rekordowej widowni.

W miniony czwartek na HBO Max zadebiutowały dwa pierwsze odcinki Velmy, czyli kontrowersyjnego serialu animowanego dla dorosłych ze świata Scooby-Doo. Serial pozwala poznać historię członków drużyny łapaczy duchów z nieco innej perspektywy, na długo przed zajęciem się przez nich paranormalnym biznesem. Produkcja nie przypadła jednak do gustu fanom serii i od dnia premiery mocno krytykowali ten tytuł. Na Rotten Tomatoes Valma ma tylko 7% pozytywnych opinii od widzów, a mimo to serial pobił rekordy popularności na platformie HBO Max.

Velma to jeden z najchętniej oglądanych seriali HBO Max. Drugi sezon jest pewny

Velma z rekordem oglądalności na HBO Max

Oficjalne konto serialu pochwaliło się, że Velma może zaliczyła największe otwarcie w historii dla oryginalnego serialu animowanego od HBO Max. I choć do tej pory platforma nie mogła pochwalić się wieloma animowanymi serialami, to mimo to kontrowersje wystarczyły, aby wiele osób sięgnęło po Velmę, samemu sprawdzając, czy rzeczywiście jest aż tak źle, jak piszą to widzowie w mediach społecznościowych.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Dla HBO Max jest to bez wątpienia ogromny sukces i nie przewiduje się, że platforma będzie chciała zrezygnować ze swojego nowego hitu, dlatego drugi sezon Velmy jest już praktycznie pewny. Jak podaje serwis Screen Rant, wkrótce możemy spodziewać się zamówienia drugiego sezonu, tym samym produkcja powróci z kolejną porcją odcinków za rok lub dwa lata.

Komentarze
5
calmarf
Gramowicz
16/01/2023 20:34

Pomijając kolorowanie postaci, wszystko inne w tym serialu dla dorosłych, poziom historii, dialogów na poziomie przedszkola, postacie płytkie jak brodzik dla niemowlaka.

wolff01
Gramowicz
16/01/2023 13:06

Trochę mnie zastanawia, że nie podali konkretów, liczb itd... a przecież wiadomo że serial jest powszechnie krytykowany, więc trzeba jakoś "odpowiedzieć". Taktyka bardzo dobrze znana z Rings of Power - "jak może być złe skoro TYYYYLE osób obejrzało!?"

Niemniej, twórcy pokazują dobitnie gdzie mają krytykę, dlatego spodziewajcie się więcej takich dzieł.

beetleman1234
Gramowicz
16/01/2023 12:14

Cytując Geralta z W1:

"Pięknie, ku*wa. Pięknie."

dariuszp
Gramowicz
16/01/2023 12:05
Silverburg napisał:

Tego się właśnie obawiałem...

Nah, głowę dam sobie uciąć że jak się rozeszło co to za kupa to każdy poszedł zobaczyć. Sam sobie oglądnąłem pierwszy odcinek z ciekawości. Więc zaliczam się do tych "chętnie oglądających" pomimo tego że przekonałem się że to kupa i dalej oglądał nie będę.

Tak to jest jak metryką sukcesu jest ilość ludzi co oglądnęła coś. Liczba ma znaczenie a nie to co ją wywołało.

Silverburg
Gramowicz
16/01/2023 11:43

Tego się właśnie obawiałem...