Deweloperzy mają obawy co do trwałości modelu gier-usług. Wyniki najnowszych badań

Patrycja Pietrowska
2024/04/17 16:30
0
0

Game Developer przeprowadził ankietę wśród twórców gier.

Na początku marca dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. zamierza postawić na wyprodukowanie większej liczby między innymi gier-usług. Model ten wiąże się jednak często z agresywnymi mikropłatnościami, za czym nieszczególnie przepadają wszyscy gracze. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Game Developer pokazuje natomiast, jak temat widzą programiści tworzący gry.

Deweloperzy mają obawy co do trwałości modelu gier-usług. Wyniki najnowszych badań

Game Developer przeprowadził wśród deweloperów ankietę dotyczącą gier-usług

Jak przekazuje serwis Game Developer, w okresie od lutego do marca 2024 roku przeprowadzono ankietę z programistami, którym zadano pytania związane między innymi z modelem gry-usługi. Uczestnicy zostali zapytani o to, w jakim stopniu obawiają się trwałości wspomnianego modelu i jak się okazuje, 70% ankietowanych ma wątpliwości. Spośród tych osób 39% stwierdziło, że jest „nieco zaniepokojonych”, a kolejne 31% „bardzo zaniepokojonych”.

Jeśli zaś chodzi o powody zaniepokojenia osób, które takowe wyraziły, wymienia się między innymi obawę o utratę zainteresowania grami live-service wśród graczy (63% ankietowanych). 62% badanych deweloperów przyznało również, że powodem jest konkurencja ze strony innych gier-usług.

GramTV przedstawia:

Udział w badaniu wzięło 600 programistów. Jak pokazują wyniki, spora część deweloperów ma wątpliwości co do trwałości modelu gier-usług. Z drugiej strony, jak wspominaliśmy powyżej, Warner Bros. planuje postawić między innymi na to rozwiązanie.

Zamiast wypuszczać jednorazowo grę na konsolę, możemy opracować tytuł podobny do Hogwarts Legacy, czy z Harry’ego Pottera, będący grą-usługą, w której ludzie mogą przebywać, pracować, budować i bawić się w tym świecie przez cały czas. – przekazał J. B. Perrete, szef działu gier w Warner Bros. na początku marca.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!