Warner Bros. odchodzi od gier AAA i stawia na gry-usługi i mobilne produkcje. Pomimo sukcesu Hogwarts Legacy

Radosław Krajewski
2024/03/06 11:50
0
0

Kolejnego sukcesu na miarę Hogwarts Legacy może już nie być. Warner Bros. nie chce produkować gier dla pojedynczego gracza.

Fatalne wieści dla wszystkich fanów marek należących do Warner Bros., którzy liczyli, że po sukcesie Hogwarts Legacy, korporacja stworzy kolejne wysokobudżetowe gry dla pojedynczego gracza z Władcy Pierścieni, Matrixa, Gry o Tron, czy DC Comics. Szef działu gier w Warner Bros. Discovery, J.B. Perrete, omówił strategię firmy na kolejne lata, która obejmuje skupienie się na większej liczbie produkowanych i wydawanych gier-usług, mobilnych produkcji oraz bezpłatnych tytułów.

Warner Bros. odchodzi od gier AAA i stawia na gry-usługi i mobilne produkcje. Pomimo sukcesu Hogwarts Legacy

Mimo porażki Suicide Squad Warner Bros ciągle wierzy w gry-usługi

Ze słów Perrette’a wynika, że studio chce oferować graczom takie produkcje, przy których będą mogli spędzić nie kilkadziesiąt godzin, ale nawet setki i tysiące, bawiąc się w nich przez lata, a przy okazji wydając swoje pieniądze na mikrotransakcje. Warner Bros. dostrzega w tym szansę, aby polepszyć swoją sytuację finansową.

Koncentrujemy się na grach jako obszarze, w którym naszym zdaniem istnieje o wiele więcej możliwości rozwoju, które możemy wykorzystać dzięki posiadanej przez nas własności intelektualnej i niektórym możliwościom, jakie mamy w studiu. Jesteśmy na wyjątkowej pozycji zarówno jako twórcy gier, jak i wydawca.

Perrette dodał, że sukcesy gier AAA na PC i konsolach, takich jak Hogwarts Legacy, który sprzedał się w nakładzie 22 milionach egzemplarzy, stając się najczęściej kupującą przez graczy produkcją 2023 roku, to ryzyko ze względu na „niestabilny” rynek. Warner Bros. obawia się, że gra ze świata Harry’ego Pottera była wyjątkiem, a rozczarowujące wyniki Suicide Squad: Kill the Justice League skłoniły ich do przemyślenia swojej strategii.

Dla korporacji plan jest więc prosty i zamiast tracić setki milionów dolarów na stworzenie ogromnej gry, która będzie powstawać przez kilka lat, wolą skupić się na mniejszych tytułach, które nawet długo po premierze będą generować zyski. Warner Bros. chce wykorzystać swoje popularne franczyzy i przynajmniej część z nich przenieść do środowiska mobilnego i segmentu free-to-play. Nie zabraknie kolejnych gier-usług, która mają otrzymywać wieloletnie wsparcie od twórców.

GramTV przedstawia:

Warto podkreślić, że Warner Bros. Discovery nie rezygnuje całkowicie z gier AAA. W przygotowaniu jest chociażby Wonder Woman, a nad nową grą, którą prawdopodobnie jest Hogwarts Legacy 2, pracuje już Avalanche Software. Wysokobudżetowe produkcje będą jednak wychodzić rzadziej i korporacja będzie mniej skłonna do ryzyka przy projektach, które od początku nie będą wyglądały na komercyjny sukces.

Zamiast wypuszczać jednorazowo grę na konsolę, możemy opracować tytuł podobny do Hogwarts Legacy, czy z Harry’ego Pottera, będący grą-usługą, w której ludzie mogą przebywać, pracować, budować i bawić się w tym świecie przez cały czas.

Na koniec J.B. Perrete przyznał, że Warner Bros. Discovery za sprawą popularnych marek ma wyjątkową pozycję, dlatego opracowali „strategiczny plan inwestycyjny”, który ma pomóc w zwiększeniu sukcesu przyszłych gier. Dodał także, że firma niedawno zatrudniła osobę do pomocy w zarządzeniu marką i zrównoważonego rozwoju.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!