Twórcy Dead Space Remake są zainteresowani „dalszą eksploracją” uniwersum

Mikołaj Ciesielski
2023/01/31 11:15
0
0

Deweloperzy z EA Motive przygotują Dead Space 2 Remake? A może zupełnie nową odsłonę serii?

Twórcy Dead Space Remake są zainteresowani „dalszą eksploracją” uniwersum

Od premiery Dead Space Remake minęło już kilka dni. Odświeżona wersja przygód Isaaca Clarke’a zebrała świetne recenzje, a także podbiła serca użytkowników platformy Steam. Electronic Arts z pewnością jest zadowolone z tego, jak radzi sobie produkcja przygotowana przez studio EA Motive. Niewykluczone, że sukces wspomnianego tytułu zachęci amerykańską firmę do kolejnych projektów w tym uniwersum. Takim obrotem spraw – jak się okazuje – byliby również zainteresowani sami deweloperzy.

EA Motive chciałoby kontynuować swoją przygodę z uniwersum Dead Space

Phil Ducharme oraz Roman Campos-Oriola, czyli odpowiednio starszy producent oraz dyrektor kreatywny Dead Space Remake, udzielili wywiadu redakcji GQ, w którym przyznali, że chcieliby w przyszłości kontynuować „eksplorację” uniwersum Dead Space.

Na pewno mamy taką nadzieję. Ja jestem zainteresowany dalszą eksploracją Dead Space i myślę, że Roman też, co widać po jego uśmiechu. Z pewnością nie brakuje pomysłów […]. Udajemy się teraz na wakacje, a po powrocie usiądziemy i przeprowadzimy dyskusję w Electronic Arts, by zastanowić się, co dalej – powiedział Ducharme.

Niewykluczone, że deweloperzy z EA Motive zajmą się w przyszłości odświeżeniem Dead Space 2. Istnieje również prawdopodobieństwo, że Electronic Arts będzie chciało rozszerzyć uniwersum Dead Space, a wspomniane studio otrzyma szansę stworzenia zupełnie nowej odsłony serii. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne decyzje amerykańskiej firmy.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Dead Space Remake dostępne jest komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat odświeżonej wersji przygód Isaaca Clarke’a, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Dead Space Remake – a w kosmosie znowu straszy…

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!