Twórca Homeworld 3 czekał 20 lat, żeby zrobić grę swoich marzeń

Krzysztof Żołyński
2024/01/16 19:00
0
0

Marzenia się spełniają. Rob Cunningham czekał 20 lat, ale w końcu Homeworld 3 stało się możliwe do zrealizowania.

Twórca Homeworld 3 czekał 20 lat, żeby zrobić grę swoich marzeń

Zdaniem założyciela i szefa Blackbird Interactive, Roba Cunninghama, dwadzieścia lat ciężkiej pracy nad Homeworld 3 dzieliło go i jego zespół od realizacji największego marzenia i wyzwania w karierze.

Homeworld 3 spełnieniem marzeń twórców

Homeworld 1 debiutował w 1999 r. Cztery lata później ukazała się bardzo udana kontynuacja. Jednak marzenia i cele musiały zostać odłożone na później ze względu na ograniczenia, jakie na twórców tych RTS-ów nałożyła niedoskonała technologia. Jak sam wyznaje, wizja Homeworld 3 była wówczas całkowicie niemożliwa do realizacji, a więc musieli czekać aż 20 lat.

To było niezwykle satysfakcjonujące, móc w końcu stworzyć grę, o której myślałeś, od tak dawna. W istocie Homeworld 3 był naszym pierwotnym marzeniem dotyczącym Homeworld 2. Problemem była przestrzeń: było jej po prostu za dużo. Mieliśmy kilka asteroid, ale to wszystko. Robiliśmy, co w naszej mocy, aby była ona strategicznie interesująca.

GramTV przedstawia:

Wprowadzenie do gry większych obszarów w postaci megalitów, czyli gigantycznych konstrukcji kosmicznych, dodaje do rozgrywki dodatkową warstwę taktyczną, umożliwiającą graczom stosowanie różnych metod walki, ataku i obrony. Twórcy zapewniają, że mimo zagęszczenia obszaru rozgrywki, będzie ona o wiele bardziej wciągająca i da graczom dużo więcej satysfakcji.


Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!