The Invincible ukaże się w tym roku na PC i konsolach – zapewniają deweloperzy

Mikołaj Ciesielski
2023/01/26 13:45

Starward Industries przedłużyło również umowę zapewniającą wyłączność na tworzenie gier na podstawie powieści „Niezwyciężony”.

The Invincible ukaże się w tym roku na PC i konsolach – zapewniają deweloperzy

Pod koniec listopada The Invincible – pierwszoosobowa gry przygodowej z elementami thrillera na podstawie powieści „Niezwyciężony” Stanisława Lema – doczekało się nowego zwiastuna. Tymczasem w sieci pojawiły się kolejne informacje związane ze wspomnianą produkcją oraz studiem Starward Industries, które powinny ucieszyć wszystkich fanów twórczości wspomnianego pisarza.

Starward Industries może stworzyć więcej gier na podstawie powieści „Niezwyciężony” Stanisława Lema

Starward Industries już w 2018 roku zawarli umowę ze spadkobiercą twórczości Stanisława Lema na stworzenie więcej niż jednej gry wideo osadzonej w świecie „Niezwyciężonego”. Tymczasem – jak informuje StockWatch.pl – deweloperzy podpisali aneks, dzięki któremu zapewnili sobie kolejne 5 lat wyłączności na produkcję gier na podstawie wspomnianej powieści.

W ten sposób nie tylko gwarantujemy sobie wyłączność na produkcję gry wideo opartej na kultowej książce Stanisława Lema na następne 5 lat, ale także skutecznie zarządzamy ryzykiem związanym z obowiązywaniem wcześniejszej licencji do października 2023 roku, co w naszym rozumieniu od dłuższego czasu ciążyło na wycenie spółki – powiedział Michał Pietrzkiewicz, członek zarządu Starward Industries.

GramTV przedstawia:

Dzięki wspomnianej licencji krakowskie studio może wyprodukować więcej niż jedną grę w świecie „Niezwyciężonego”. Deweloperzy mogą również przygotować DLC oraz płatne dodatki fabularne do nadchodzącego The Invincible. Umowa nie obejmuje natomiast licencji na stworzenie filmu lub serialu na podstawie powieści Stanisława Lema.

Marek Markuszewski – prezes zarządu Starward Industries – zapewnił natomiast, że wspomniane The Invincible zadebiutuje jednocześnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S w tym roku. Niestety na dokładną datę premiery gry musimy jeszcze nieco zaczekać.

Komentarze
2
Gregario
Gramowicz
28/01/2023 04:47

Jest to dobra wiadomość pod warunkiem, że Niezwyciężony będzie (co najmniej) dobrą grą ;)

Kawalerzysta
Gramowicz
26/01/2023 15:24

Już kiedyś o tym pisałem, ale grafika mocno inspirująca się okładką Rage of Mages :)