The Game Awards 2022 bez zapowiedzi od Microsoftu? Wszystko przez śledztwo CMA

Mikołaj Ciesielski
2022/11/29 11:30

Zdaniem jednego z branżowych insiderów amerykańska firma nie pojawi się na tegorocznej gali The Game Awards.

The Game Awards 2022 bez zapowiedzi od Microsoftu? Wszystko przez śledztwo CMA

Zgodnie z zapowiedziami już w przyszłym tygodniu odbędzie się gala The Game Awards 2022. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, tak i tym razem wydarzenie składać będzie się nie tylko z ceremonii wręczenia nagród najlepszym produkcjom 2022 roku, ale także z prezentacji różnego rodzaju materiałów i wiadomości na temat nadchodzących tytułów. Wiele wskazuje jednak na to, że na tegorocznej edycji nie uświadczymy zapowiedzi od Microsoftu, a przynajmniej tak twierdzi jeden z branżowych insiderów.

Na The Game Awards 2022 nie zobaczymy gier od Microsoftu – informuje insider

Autorem powyższych doniesień jest Jez Corden z Windows Central. W najnowszym odcinku podcastu The Xbox Two insider ujawnił, że dotarły do niego „niejasne plotki”, które sugerują, że gigant z Redmond nie szykuje żadnych ogłoszeń na The Game Awards 2022. Powodem takiej decyzji ma być prowadzone przez brytyjski urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) śledztwo w sprawie przejęcia Activision Blizzard.

Amerykańska firma najpewniej nie chce dawać urzędnikom żadnych argumentów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich ostateczną decyzję. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu podobne doniesienia pojawiły się na temat PlayStation Showcase. Sony rzekomo nie zaprosiło w tym roku graczy na własną prezentację właśnie ze względu na trwające śledztwo w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Czy gigant z Redmond faktycznie nie pojawi się na The Game Awards 2022? Posiadacze konsol Xbox z pewnością chcieliby otrzymać nowe informacje na temat takich tytułów jak Starfield, Redfall czy też Avowed. Klientom Microsoftu nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że amerykańska firma jednak weźmie udział w zaplanowanym na 8 grudnia wydarzeniu.

GramTV przedstawia:

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
3
Silverburg
Gramowicz
29/11/2022 14:02
Ray napisał:

Wkrótce zacznie się pojedynek między GoW a Elden Ring. A wygra nowe Saints Row bo najbardziej progresywna i w ogóle naj naj.

Wątpię, aby wygrało coś innego, niż Elden Ring (ja co prawda głosowałem na Horizona). GOTY to konkurs popularności, a w tej kwestii ER jest nie to pobicia.

Ray
Gramowicz
29/11/2022 13:46

Wkrótce zacznie się pojedynek między GoW a Elden Ring. A wygra nowe Saints Row bo najbardziej progresywna i w ogóle naj naj.

dariuszp
Gramowicz
29/11/2022 11:37

Microsoft nie miał jednego exa na game awards od 10 lat więc było by to dziwne gdyby coś miał :D