PlayStation Showcase opóźnione przez Microsoft? Ciekawe doniesienia w sieci

Mikołaj Ciesielski
2022/10/18 07:40

Sony wstrzymuje się rzekomo z zapowiedziami, by nie wpłynąć na decyzję CMA w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

PlayStation Showcase opóźnione przez Microsoft? Ciekawe doniesienia w sieci

Fani PlayStation od dłuższego czasu czekają na zapowiedź tegorocznego PlayStation Showcase. Niestety Sony wciąż nie ujawniło, kiedy możemy spodziewać się wspomnianego wydarzenia. Tymczasem do sieci trafiły interesujące doniesienia dotyczące planów japońskiej firmy. Okazuje się bowiem, że prezentacja gier zmierzających na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 miała rzekomo odbyć się w tym tygodniu. Pokaz miał jednak zostać opóźniony ze względu na rozpoczęcie szczegółowego śledztwa prowadzonego przez brytyjski urząd ochrony konkurencji (Competition and Markets Authority/CMA) w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Sony przełożyło własny pokaz gier, by nie wpłynąć na decyzję CMA w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft?

Mille A – branżowa insiderka kojarzona przede wszystkim z publikowania informacji powiązanych z japońską firmą – udostępniła wpis na portalu społecznościowym Twitter, w którym przyznała, że śledztwo prowadzone przez CMA „rzeczywiście opóźniło plany Sony dotyczące [PlayStation] Showcase”. Informatorka twierdzi, że tytuły first-party były „zarezerwowane” i czekały na prezentację na wspomnianym wydarzeniu.

Pokaz miał rzekomo zostać zapowiedziany 11 października, a transmisja miała odbyć się w najbliższy czwartek – 20 października. Mille A informuje, że Sony zamierzało zaprezentować m.in. nowe Silent Hill oraz projekt „Who Am I?” od Hideo Kojimy. Japońska firma obawiała się jednak, że pokaz mógł wpłynąć na decyzję CMA i dać Microsoftowi dodatkowe argumenty, dlatego też korporacja postanowiła zmienić plany.

Oczywiście nie należy spodziewać się, że Sony w jakikolwiek sposób zareaguje na powyższe doniesienia. Warto natomiast wspomnieć, że Konami postanowiło nie czekać na PlayStation Showcase i zaprosiło graczy na własny pokaz, w którego trakcie poznamy przyszłość serii Silent Hill. Fanom PlayStation nie pozostaje natomiast nic innego, jak cierpliwie czekać na zapowiedź wyczekiwanego przez nich wydarzenia.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!