The End of the Sun – słowiańska przygodówka doczekała się wersji demo na Steam

Mikołaj Ciesielski
2023/01/25 13:25
0
0

Zainteresowani mogą sprawdzić, jak prezentuje się produkcja osadzona w słowiańskim świecie fantasy.

The End of the Sun – słowiańska przygodówka doczekała się wersji demo na Steam

Ostatni raz o The End of the Sun – pierwszoosobowej eksploracyjno-przygodowej grze osadzonej w słowiańskim świecie fantasy – informowaliśmy ponad dwa lata temu, kiedy to odpowiedzialni za wspomniany tytuł deweloperzy opublikowali obszerny gameplay. Tymczasem produkcja doczekała się wersji demonstracyjnej, dzięki której zainteresowani mogą sprawdzić, jak gra prezentuje się w akcji.

Inspirowane słowiańską mitologią i legendami The End of the Sun ma zadebiutować pod koniec 2023 roku

Demo dostępne jest na platformie Steam i powinno dostarczyć graczom około godziny rozrywki. Deweloperzy podkreślają, że dołożyli wszelkich starań, aby wersja demonstracyjna prezentowała możliwe najwyższą jakość, ale zainteresowani powinni mieć na uwadze, że tytuł wciąż znajduje się w produkcji. Twórcy zaznaczają, że wciąż pracują nad pewnymi elementami i są otwarci na opinie.

Zgodnie z zapowiedziami The End of the Sun inspirowana jest słowiańską mitologią i legendami. Rozgrywka stanowi natomiast połączenie gier eksploracyjnych i przygodowych. W produkcji nie brakuje również „nietypowych zagadek”, ale najważniejszym elementem tytułu – jak zaznaczają sami twórcy – jest tutaj fabuła.

Jako żerca obdarzony zdolnością podróżowania w czasie oraz wiedzą o Nawii (czyli zaświatów, gdzie kształtują się ludzkie losy) podążasz tropem nietypowego zbiega przez co przybywasz do tajemniczej wioski. Tam jednak nie zastajesz nikogo, a bynajmniej nie tak jak się tego spodziewasz. Widzisz dookoła jedynie dogasające ogniska – czytamy w opisie gry na Steam.

Sporo uwagi poświęcono także oprawie wizualnej. W celu uzyskania „unikalnej grafiki” deweloperzy odwiedzili muzea etnograficzne, gdzie za pomocą fotogrametrii zeskanowali „setki przedmiotów”, a nawet całe budynki, które będzie można podziwiać w grze.

Na koniec warto dodać, że The End of the Sun zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Gra ma zadebiutować na rynku w IV kwartale bieżącego roku. Na dokładną datę premiery musimy jednak jeszcze nieco zaczekać.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!