Nowy zwiastun The Day Before to kolejny plagiat? Twórcy mogą mieć problemy

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/03 08:30
1
0

W sieci pojawiło się porównanie nowego zwiastuna gry do trailerów Grand Theft Auto 5, Red Dead Redemption 2 oraz Cyberpunk 2077.

Kontrowersji związanych z grą The Day Before ciąg dalszy. Te trwają praktycznie od samego początku, czyli od oficjalnej zapowiedzi produkcji; studio Fntastic zostało już oskarżone o tworzenie gry-widmo, wykorzystanie fragmentów innych gier w dziesięciominutowym materiale z rozgrywki, atakowanie graczy w ramach obrony przed oskarżeniami o plagiat, a także walczyło o nazwę gry z koreańskim kalendarzem. Wczoraj natomiast otrzymaliśmy zupełnie nowy zwiastun, aczkolwiek deweloperzy po raz kolejny opóźnili premierę gry. To jednak nie koniec nieprzyjemnych sytuacji, ponieważ Fntastic zostało po raz kolejny oskarżone o plagiat dotyczący właśnie najnowszego trailera.

Nowy zwiastun The Day Before to kolejny plagiat? Twórcy mogą mieć problemy

The Day Before – twórcy zostali ponownie oskarżeni o plagiat

Krótko po opublikowaniu najnowszego zwiastuna The Day Before, na kanale użytkownika Randomly na YouTubie pojawił się trwający zaledwie jedną minutę filmik będący porównaniem wspomnianego trailera do zwiastunów gier Grand Theft Auto V, Red Dead Redemption 2 oraz Cyberpunk 2077. Trzeba przyznać jedno – podobieństwo jest wręcz uderzające. W dużym skrócie:

  • W zwiastunie The Day Before słyszymy, że otwarty świat The Day Before jest piękny i bogaty w szczegóły, zaś w zwiastunie GTA 5 słyszymy, że świat gry jest piękny, ogromny i różnorodny. Oba trailery mówią o tym, jak deweloperzy na nowo wyobrażają sobie otwarty światy.
  • Zwiastun The Day Before kopiuje niemal słowo w słowo jeden z fragmentów trailera Red Dead Redemption 2 – oba filmiki zapewniają, że walka jest głęboka i wciągająca, zaś broń ma unikalne cechy. Randomly przytacza tutaj klip z Arthurem Morganem strzelającym ze strzelby, po czym pokazuje praktycznie identyczny klip postaci z The Day Before strzelającej z karabinu.
  • Wisienką na torcie okazuje się zestawienie dwóch klipów z The Day Before oraz Cyberpunka 2077. Zwiastun pierwszej produkcji kończy się słowami: Witamy w nowej generacji postapokaliptycznych gier MMO z otwartym światem, jakich jeszcze nie było. Zanurz się w The Day Before. Zwiastun Cyberpunka zmaykają słowa: Witamy w nowej generacji przygód w otwartym świecie. Zanurz się w Cyberpunk 2077. Obie sceny są również podobne wizualnie.

GramTV przedstawia:

Studio w żaden sposób nie odniosło się do zarzutów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
03/11/2023 10:13

Kazali komuś w firmie zrobić na szybko trailer więc ten ktoś mógł poprosić czat gpt o scenariusz albo po prostu wziął trailery znanych gier i zrobił zlepek. Norma. Jakby Wam kazali takowy zrobić jak nie macie doświadczenia w takich rzeczach to też byście się wzorowali.

Nie widzę tutaj nic złego. Za to śmieszy mnie kolejne opóźnienie :-) To naprawdę gra widmo. Dodatkowo jak patrzę na te materiały to wychodzę z założenia że już lepiej sobie zagrać w Division 2 albo coś.