Szef Blizzarda uderza w graczy. „Chcą nowych rzeczy każdego dnia” i nie mają cierpliwości

Mikołaj Ciesielski
2023/11/08 10:55
6
0

Mike Ybarra podkreśla, że Blizzard stara się reagować na potrzeby fanów i jednocześnie „utrzymywać jakość na wysokim poziomie”.

Kilka dni temu doczekaliśmy się zapowiedzi pierwszego dodatku do Diablo 4 zatytułowanego Vessel of Hatred. Nieco później Blizzard podzielił się również nowymi informacjami na temat 3. sezonu rankingowego w najnowszej odsłonie serii Diablo. Tymczasem Mike Ybarra – szef wspomnianego studia – postanowił uderzyć w społeczność graczy. Według dewelopera użytkownicy „nie mają cierpliwości” i domagają się „nowych rzeczy każdego dnia”.

Szef Blizzarda uderza w graczy. „Chcą nowych rzeczy każdego dnia” i nie mają cierpliwości

Mika Ybarra z Blizzarda uważa, że gracze nie mają cierpliwości i każdego dnia domagają się nowej zawartości

Swoim spostrzeżeniem Ybarra podzielił się w trakcie wywiadu dla redakcji The Verge (dzięki PureXbox). Podczas rozmowy szef Blizzarda został zapytany o aktualne podejście studia do gier-usług. To właśnie w odpowiedzi na wspomniane pytanie deweloper stwierdził, że gracze chcieliby „każdego dnia, co godzinę” otrzymywać nową zawartość. Ybarra dodał, że zespół stara się reagować na potrzeby fanów i jednocześnie „utrzymywać jakość na wysokim poziomie”.

Wiemy, że gracze chcą nowej zawartości niemal każdego dnia. Do tego potrzebne są jednak duże zespoły, dlatego trzeba monetyzować to w odpowiedni sposób. Jednocześnie zawsze mówię wszystkim twórcom: „Kiedy ktoś wydaje jednego dolara lub centa w [grze] Blizzarda, to chcę, żeby czuł się z tym dobrze” – tłumaczy Ybarra.

GramTV przedstawia:

Szef Blizzarda podkreślił również, że studio chciałoby oferować więcej zawartości w swoich produkcjach, ale jednocześnie chce mieć pewność, że udostępniane atrakcje będą spełniać oczekiwania fanów. Ybarra uważa, że wraz z upływem czasu twórcy dopracują wiele rzeczy w tej kwestii i – jak sam zaznacza – jest to dla niego sprawa priorytetowa.

Na koniec przypomnijmy, że Diablo 4 dostępne jest na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji, to zapraszamy Was do recenzji: Recenzja Diablo IV – w Sanktuarium dziś nie zaśnie nikt…

Komentarze
6
Viciu
Gramowicz
11/11/2023 09:34

​On piszę żeby utrzymać grę na wysokim poziomie, przecież ta gra nigdy na takim poziomie nie była, czas się obudzić troszkę. Wydali duży patch z drugim sezonem ,a później niemal codziennie dodawali mikro patche nie informując co w nich jest, w jednym z nich bez informacji znerfili build postaci którą obecnie gram ,a dowiedziałem się o tym nie w patchlogu którego nie było ,a z YouTube. W jednym dniu mobki padały szybciej drugiego dnia po patchu wolniej, żadnego info. Przestałem grać ponieważ jak mam tracić czas na tworzenie postaci , stopienie odpowiednich części pod dany bulid postaci , grindowanie glifów a za chwilę bez zapowiedzi mikropatch i cały poświęcony czas zmarnowany bo komuś się coś nie podobało , lub zapomniał dodać do głównego patcha ,a później po cichaczu znerfic build postaci. Gra podobała mi się do 70-80 lvl endgame to porażka,nie polecam nikomu wydania 300 zł na ten tytuł którym zajmują się niekompletne osoby, patrząc na to wszystko to mam wrażenie że pracuje tam z 10 osób w malutkim pomieszczeniu. Wysokiego poziomu w moim mniemaniu ta gra nie osiągnie bez zmian kadrowych zaczynając od prezesa bo coś chyba nie za dobrze z nim. Nie kupujcie tej gry dobrze radzę szkoda nerwów i czasu​

L0ng3r
Gramowicz
09/11/2023 07:33

Cierpliwości to Blizzardowi brakuje z zarabianiem pieniędzy. Nie chcemy nowej zawartości. Chcemy by ta co jest była grywalna. By była zbalansowana. I oczywiste jest, że chce "by wydając pieniądze gracz czuł się dobrze". Bo wtedy wyda więcej.. D4 to moje najgorzej wydane pieniądze nie licząc Biomutanta xd Dobra rada graczu. Idź zagraj w Path of Exile albo Last Epoch 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
08/11/2023 18:40

Ponad 9000 osób (partaczy) pracowało nad ta grą, którą ostatecznie zj.... a ten mi tu wyjeżdża z tekstem że "zasobów brakowało"... co za debil.
Trwa Wczytywanie