Starfield i Redfall z poważnymi problemami? Gry są rzekomo w „kiepskim stanie”

Mikołaj Ciesielski
2023/01/28 09:00

W sieci pojawiły się niepokojące doniesienia na temat dwóch wyczekiwanych produkcji od Microsoftu.

Starfield i Redfall z poważnymi problemami? Gry są rzekomo w „kiepskim stanie”

Premiera Redfall – zgodnie z informacjami przekazanymi podczas Xbox Developer_Direct – ma odbyć się już na początku maja. Debiut Starfield również planowany jest na pierwszą połowę bieżącego roku. Tymczasem, jeśli wierzyć doniesieniom jednego z branżowych insiderów, obie produkcje znajdują się w „kiepskim stanie”, a deweloperom przydałoby się więcej czasu na dopracowanie swoich dzieł.

Zdaniem jednego z insiderów zarówno Starfield, jak i Redfall potrzebują więcej czasu

Niepokojącymi wieściami na temat dwóch wyczekiwanych produkcji od Microsoftu podzielił się na forum ResetEra insider posługujący się pseudonimem „Horns”. To właśnie wspomniany użytkownik jeszcze przed pokazem Xbox Developer_Direct poinformował, że Tango Gameworks zamierza zaprezentować i wydać w środę swoją nową produkcję. Doniesienia okazały się prawdziwie, a do graczy trafiło Hi-Fi Rush.

„Horns” informuje, że Microsoftowi bardzo zależy, by zarówno Starfield, jak i Redfall zadebiutowały na rynku w pierwszej połowie bieżącego roku. Przyczyną pośpiechu ma być chęć powetowania strat finansowych spowodowanych w obecnym roku fiskalnym przez dział Azure, który odpowiedzialny jest za serwery „w chmurze”.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w pierwszej kolejności na rynku ma zadebiutować Redfall, które „nadal jest w kiepskim stanie” i prawdopodobnie sporo zyskałoby na dodatkowych testach. Najnowsza produkcja Arkane Studios ma się jednak prezentować znacznie lepiej od wyczekiwanego przez wielu graczy Starfielda.

Jak informuje „Horns”, Bethesda rzekomo stara się przesunąć datę premiery, by zyskać dodatkowy czas na dopracowanie produkcji. Jeśli studio przekona Microsoft, to Starfield ukaże się na rynku jesienią 2023 roku. Amerykańska firma może jednak postawić na swoim, a wówczas – jak podkreśla insider – nowe RPG w klimatach science fiction nie będzie prezentować się najlepiej.

Oczywiście Microsoft w żaden sposób nie odniósł się do powyższych informacji i jak zawsze w takich przypadkach radzimy podchodzić do wspomnianych doniesień z dystansem. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak obserwować rozwój sytuacji i wypatrywać oficjalnych komunikatów ze strony deweloperów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
OldNight
Gramowicz
29/01/2023 19:32

​Bethesda robi grę pełną bugów i niegrywalną? Nowe, nie znałem

Kafar
Gramowicz
28/01/2023 13:12
Silverburg napisał:

Ech... Bethesdzie nie życzę dobrze, ze względu dojenie kasy metodą na wnuczka Skyrima, ale Xboxowcom się po prostu należą dobre gry. Także mam nadzieję, że te plotki sie nie potwiedzą.

Przecież to nie wina Bethesdy że ludzie wciąż kupują to samo. Gdybyś był właścicielem takiej firmy dokładnie to samo byś robił to samo.

Silverburg
Gramowicz
28/01/2023 11:27

Ech... Bethesdzie nie życzę dobrze, ze względu dojenie kasy metodą na wnuczka Skyrima, ale Xboxowcom się po prostu należą dobre gry. Także mam nadzieję, że te plotki sie nie potwiedzą.

Headbangerr
Gramowicz
28/01/2023 09:46

No kto by się spodziewał. Mnie wystarczyły 4 lata, które upłynęły od teasera TES VI żeby wiedzieć, że Bethesda poleciała na pysk i już się nie podniesie.