Star Wars: KOTOR Remake „żyje i ma się dobrze”. Nowe informacje na temat gry

Mikołaj Ciesielski
2024/04/03 09:00
1
0

Saber Interactive ma dobre wieści dla fanów Gwiezdnych wojen.

Pod koniec listopada Jason Schreier poinformował, że prace nad Star Wars: KOTOR Remake wciąż trwają. Popularny dziennikarz zaprzeczył tym samym wcześniejszym doniesieniom, według których produkcja wspomnianego tytułu miała zostać wstrzymana. Teraz głos w sprawie zabrało Saber Interactive, które niedawno odłączyło się od Embracer Group. Okazuje się, że studio ma bardzo dobre wieści dla graczy czekających na odświeżoną wersję Star Wars: Knights of the Old Republic.

Star Wars: KOTOR Remake „żyje i ma się dobrze”. Nowe informacje na temat gry

Star Wars: KOTOR Remake wciąż powstaje. Saber Interactive cały czas pracuje nad grą

Matthew Karch – dyrektor generalny Saber Interactive – w rozmowie z IGN poinformował, że Star Wars: KOTOR Remake „żyje i ma się dobrze”. Zgodnie z przekazanymi informacjami studio zachowało prawa do stworzenia wspomnianego tytułu po rozstaniu z Embracer Group. Sama gra jest natomiast „aktywnie rozwijana”.

To jasne i oczywiste, że nad tym pracujemy. Mówiono tym w prasie wiele razy. Powiem tylko, że gra żyje i ma się dobrze, a naszym celem jest upewnienie się, że przekraczamy oczekiwania konsumentów – powiedział Karch.

GramTV przedstawia:

Niestety dyrektor generalny Saber Interactive nie podzielił się żadnymi dodatkowymi szczegółami. Wielu graczy z pewnością ucieszy jednak wiadomość, że Star Wars: KOTOR Remake nie trafiło do kosza. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że deweloperzy nie będą kazali czekać nam zbyt długo na pierwsze konkrety i materiały ze wspomnianej produkcji.

Na koniec przypomnijmy, że Star Wars: KOTOR Remake ma w pierwszej kolejności zadebiutować na komputerach osobistych oraz PlayStation 5. Sony miało zadbać jednak jedynie o czasową ekskluzywność, dzięki czemu wspomniana produkcja będzie mogła w późniejszym terminie trafić również na Xbox Series X/S.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
03/04/2024 11:25

Nie lubię czasowych ekskluzywności. Nie mam problemu kiedy Sony produkuje grę na swoją platformę ale jeżeli gra nie jest ze stajni Sony to jest to gówniana zagrywka.

Inna rzecz że firmy musiały by się między sobą dogadać bo Epic I Microsoft działają na podobnych zasadach.