Star Citizen otrzymał już od społeczności 650 milionów dolarów. Niesamowite sumy

Wincenty Wawrzyniak
2023/12/05 15:30
0
0

Legendarna już zbiórka pieniędzy na grę Star Citizen przekroczyła magiczną barierę 650 milionów dolarów.

Star Citizen jest rozwijany od czerwca 2014 roku w ramach wczesnego dostępu i większość z Was na pewno doskonale zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną kwestią związaną z grą jest zbiórka społeczności na produkcję, która jest naprawdę ogromnym źródłem pieniędzy. Jak podaje serwis MMOs, crowdfunding Star Citizena osiągnęło kolejny kamień milowy – w sumie projekt wsparło już prawie 5 milionów osób (dokładnie 4 962 999), a pozostałe liczby przyprawiają o zawrót głowy.

Star Citizen otrzymał już od społeczności 650 milionów dolarów. Niesamowite sumy

Star Citizen – zbiórka na grę z kolejnym kamieniem milowym

Zgodnie z najnowszymi danymi, wspomniane osoby łącznie wpłaciły na konto Star Citizena już nieco ponad 650 milionów dolarów amerykańskich – dokładna kwota w chwili przygotowywania tej wiadomości to 650 467 661 dolarów. Co więcej, tylko w listopadzie bieżącego roku wpłacono przeszło 28 milionów dolarów.

Nie ma wątpliwości co do tego, iż są to kolosalne liczby. Dla porównania: Cyberpunk 2077 – podstawowa wersja – kosztował około 313 milionów dolarów. Wspomniane 28 milionów dolarów w listopadzie to głównie zasługa zorganizowania kolejnej odsłony wydarzenia Ship Expo, które za każdym razem przyciąga uwagę wielu graczy.

GramTV przedstawia:

Czy jednak oznacza to, że Star Citizen rzeczywiście będzie najdroższą grą w historii? Niekoniecznie, ponieważ doniesienia związane z GTA VI sugerują, że najnowszy tytuł Rockstar Games posiada budżet wynoszący 1-2 miliarda dolarów. Czy istnieje możliwość, że kiedyś zbiórka na Star Citizen przekroczy tę ilość? Pewnie tak.

Jakiś czas temu Cloud Imperium Games udostępniło w sieci trwającą 24 minuty prezentację – w postaci dema technologicznego – ulepszonego silnika graficznego StarEngine. Silnik został opracowany właśnie na potrzeby gry Star Citizen oraz jej modułu dla pojedynczego gracza pod tytułem Squadron 42. Gracze byli zachwyceni, w szczególności faktem, iż materiał został zrealizowany na jednym ujęciu, dzięki czemu pozbawiono go jakichkolwiek ekranów ładowania.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Star Citizen to symulator kosmiczny, którego produkcją zajmuje się Chris Roberts wraz z zespołem Cloud Imperium Games. Produkcja znalazła się w fazie wczesnego dostępu 4 czerwca 2014 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!