24-minutowa prezentacja możliwości silnika gry Star Citizen. Fani zachwyceni

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/26 19:00
9
0

W sieci pojawił się 24-minutowy pokaz możliwości silnika gry – StarEngine.

Przedstawiciele studia Cloud Imperium Games udostępnili w sieci trwającą 24 minuty prezentację – w postaci dema technologicznego – ulepszonego silnika graficznego StarEngine. Silnik został opracowany na potrzeby gry Star Citizen oraz jej modułu dla pojedynczego gracza pod tytułem Squadron 42.

24-minutowa prezentacja możliwości silnika gry Star Citizen. Fani zachwyceni

Silnik gry StarCitizen na imponującej prezentacji

Krótko rzecz ujmując, fani są absolutnie zachwyceni – materiał został bowiem zrealizowany na jednym ujęciu i jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek ekranów ładowania. Technologia opracowana przez Cloud Imperium Games pozwala m.in. na generowanie realistycznych planet o różnych atmosferach i biomach, a także tworzenie ogromnych miast z rozwiniętymi sieciami komunikacji miejskiej czy też projektowanie w pełni interaktywnych statków.

Prezentacja pozwala przyjrzeć się również usprawnionemu systemowi fizyki, który pozwala na symulowanie atmosfery planet, a także różnych żywiołów. W komentarzach pod filmem roi się od pochwał i opinii przepełnionych podziwem – trzeba przyznać, że naprawdę wygląda to świetnie.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Star Citizen to symulator kosmiczny, którego produkcją zajmuje się Chris Roberts wraz z zespołem Cloud Imperium Games. Produkcja znalazła się w fazie wczesnego dostępu 4 czerwca 2014 roku.

Komentarze
9
ZubenPL
Gramowicz
27/11/2023 14:15
dariuszp napisał:

Ta gra to demo za 800 milionów dolarów. Budżet większy niż GTA 5 czy RDR 2 albo Cyberpunk 2077.

To gówno wyglądało imponująco w 2015. Dzisiaj w erze Unreal Engine 5 i RTX to wygląda gorzej jak przeciętnie.

I warto dodać że nawet 20% projektu nie skończyli.

Skala jest imponująca taki Unreal 5 nie dał by rady tak płynnie generować świata który składał by się z wielu planet i kosmosu. Jeśli chodzi o skalę to ten projekt jest serio imponujący ale czy kiedykolwiek to będzie ciekawa do grania gra to wątpię.    

ZubenPL
Gramowicz
27/11/2023 14:11
Yarod napisał:

Szykuje się największy przekręt w historii gamingu. A napewno najdroższy. Takie wnioski mam po wczorajszym obejrzeniu tego trailera. 

Na czym miałby polegać ten przekręt? Gra istnieje, od 60 milionów te wpłaty z których finansują rozwój to po prostu mikro transakcje. Jedyny przekręt jaki może być to to że nigdy tej obiecanej gry Single Player nie dadzą. 

ZubenPL
Gramowicz
27/11/2023 14:08
mundek napisał:

Pamiętam gdy ludzie czekali na duke nukem forever. T gra podzieli los tamtej. Ludzie zrozumieją, że czekają 15 lat na grę, spodziewali się Bog wie czego, a wyszlo tylko to. Trailery nigdy nie mówią prawdy, bo są tak skonstruowane. Gralem w otwartą alfę, ktorą udostępnili niedawno i system nie dał rady. A byłem w zamkniętym, raczej sterylnym wizualnie pomieszczeniu i nie wiem, na co szla moc najnowszego radeona i co zajęlo 24gb ram. Szykuje się bubel

Ale ludzie wiedzą jak ta gra wygląda bo przecież każdy kto tam wpłacił kupując stateczek ma nielimitowany dostęp. Skoro dalej kupują mikrotransakcje to znaczy że im się ten niedokończone  space simowe MMO podoba. 
Trwa Wczytywanie