Resident Evil Village może pochwalić się nowym rekordem. Sukces gry Capcomu

Mikołaj Ciesielski
2024/06/12 11:00
0
0

Gra z 2021 roku to jeden z najlepiej sprzedających się tytułów w portfolio japońskiej firmy.

W zeszłym miesiącu w sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne informacje na temat Resident Evil 9. Capcom tymczasem postanowił pochwalić się sukcesem Resident Evil Village. Wspomniana produkcja osiągnęła ważny kamień milowy i ustanowiła nowy dla serii Resident Evil rekord.

Resident Evil Village może pochwalić się nowym rekordem. Sukces gry Capcomu

Resident Evil Village osiągnęło ważny kamień milowy. Capcom chwali się nowymi wynikami sprzedaży

Zgodnie z przekazanymi informacjami sprzedaż Resident Evil Village przekroczyła 10 mln egzemplarzy. Wynik ten został ustanowiony w nieco ponad trzy lata od premiery, co jest nowym rekordem dla serii. Capcom podkreśla, że żadnej innej odsłonie Resident Evil nie udało się tak szybko osiągnąć wspomnianego rezultatu.

GramTV przedstawia:

Warto dodać, że lepszymi wynikami sprzedaży od Resident Evil Village mogą pochwalić się tylko dwie odsłony Resident Evil. Pierwszą z nich jest oczywiście Resident Evil 2 Remake, które od stycznia 2019 roku osiągnęło sprzedaż na poziomie 13,9 mln sztuk. Drugą natomiast jest Resident Evil 7, które zadebiutowało na początku 2017 roku i od tamtej pory sprzedało się w 13,3 mln egzemplarzy.

Na koniec przypomnijmy, że Resident Evil Village zadebiutowało na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S w maju 2021 roku. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji Capcomu, to zapraszamy Was do lektury: Resident Evil Village – recenzja – w rumuńskiej wiosce dziś nie zaśnie nikt…

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!