Sony ujawnia, po ilu miesiącach nowe gry będą trafiać do PS Plus Extra i Premium

Radosław Krajewski
2022/09/22 13:00

Japońska firma po raz kolejny potwierdziła, że ich tytuły nie będą debiutować w ofercie PlayStation Plus.

Od momentu startu nowego PlayStation Plus Sony konsekwentnie podtrzymuje zdanie, że ich gry nie będą pojawiać się w dzień premiery w ofercie usługi. Pomimo stosowania odwrotnej praktyki w konkurencyjnym Xbox Game Pass przez Microsoft, japońska korporacja uważa, że taki ruch przyczyniłby się do tworzenia gorszych jakościowo produkcji. W najnowszym wywiadzie szef PlayStation Indies Shuhei Yoshida porównał obecny model PS Plus do sytuacji w kinowej branży, gdzie najpierw filmy trafiają do kin, a dopiero później debiutują na streamingu.

Sony ujawnia, po ilu miesiącach nowe gry będą trafiać do PS Plus Extra i Premium

Nasze podejście polega na tym, że lubimy pomagać wydawcom w zarządzaniu cyklem życia [gry]. To tak, jak film pojawia się najpierw w kinie, a potem trafiał na VOD, do streamingu lub bezpłatnej telewizji. Za każdym razem generuje nowe przychody i szersze grono odbiorców.

Yoshida zdradził również, ile subskrybenci PS Plus Extra i Premium będą musieli czekać, aż nowy tytuł zadebiutuje w bibliotece usługi. Okazuje się, że nie będzie to bardzo długi okres oczekiwania i już po sześciu miesiącach mniej popularne i gorzej zarabiające tytuły mogą trafić do oferty PS Plus. Oczywiście na największe hity studia trzeba będzie poczekać co najmniej dwanaście miesięcy.

W ten sam sposób wierzymy w wydanie tytułu premium, ale po sześciu lub dwunastu miesiącach, gdy sprzedaż gry spadnie, włączenie do PS Plus może pomóc w ponownym zainteresowaniu tym tytułem.

Premiera Stray w PS Plus to “anomalia”

Szef PlayStation Indies przyznał, że wcześniej pojawiały się różne wyjątki, w tym Rocket League i Fall Guys, które odniosły znaczący sukces, pojawiając się na premierę w PlayStation Plus. Stwierdził także, że debiutujący w usłudze Stray był „anomalią” w podejściu firmy i subskrybenci nie powinni spodziewać się zbyt wielu gier w przyszłości, które będą w podobny sposób debiutować w PS Plus. Yoshida uważa, że pojawienie się gry w usłudze podnosi zainteresowanie danym tytułem, szczególnie gdy są dostępne nowe DLC i dodatki lub zbliża się premiera kontynuacji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!