Shrek 5 ma termin premiery. Eddie Murphy potwierdził nowy spin-off serii

Radosław Krajewski
2024/06/25 11:15
0
0

DreamWorks pracuje nie nad jednym, ale dwoma nowymi filmami z serii o zielonym ogrze i jego przyjaciołach.

Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku szef Illumination, Chris Meledandri, ogłosił, że trwają pracę nad Shrekiem 5. Żadne szczegóły nie zostały wtedy podane, ale w najnowszym wywiadzie Eddie Murphy poinformował, że produkcja filmu już się rozpoczęła. Aktor obecnie promuje swój inny nadchodzący film, czyli Gliniarza z Beverly Hills: Axel F, gdzie ponownie miał okazję wcielić się w słynnego detektywa Axela Foleya. Dla Murphy’ego nie była to jedyna kultowa postać, do której miał okazję powrócić w ostatnim czasie. Aktor przyznał, że nagrał już pierwszą partię dialogów Osła do Shreka 5.

Shrek
Shrek

Shrek 5 już powstaje, a także spin-off o Ośle

Prace nad piątą częścią przygód zielonego ogra rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Obecnie skończony jest już pierwszy akt filmu. Reszta zostanie dokończona jeszcze w tym roku.

Zaczęliśmy robić nowego Shreka pięć miesięcy temu. Nagrałem dialogi do pierwszego aktu filmu, a resztę dokończymy jeszcze w tym roku.

Następnie Murphy zdradził, że Shrek 5 nie jest jedynym filmem z serii, który znajduje się w planach studia. Trwają również wstępne prace nad spin-offem o Ośle. O tej animacji plotkuje się już od dłuższego czasu, ale jak dotąd nie było żadnych potwierdzeń, że film rzeczywiście powstaje.

Gdy Shrek pojawi się w kinach, zaczniemy pracę nad filmem o Ośle. Więc pojawią się dwie nowe produkcje z serii.

GramTV przedstawia:

Aktor dodał, że nie nagrywa jednocześnie dialogów do Shreka 5 i niezatytułowanej jeszcze solowej produkcji o jego bohaterze. Murphy wspomniał również o premierze nowego Shreka, która ma odbyć się już w 2025 roku. To właśnie przyszłoroczny termin premiery padł w ostatnich doniesieniach, gdzie jeden z pracowników wytwórni ujawnił go na swoim profilu LinkedIn.

Nie, nie w tym samym czasie. Zacząłem najpierw nagrywać Shreka 5 i myślę, że wyjdzie w 2025 roku, a następnie będziemy pracować nad Osłem.

W tej chwili nie wiadomo, kto jeszcze wróci w obsadzie Shreka 5 poza Murphym. Możemy jednak spodziewać się, że będzie to Mike Myers jako tytułowy bohater, a także Cameron Diaz w roli Księżniczki Fiony i Antonio Banderas jako Kot w Butach.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!