Shrek 5 już powstaje. DreamWorks zainteresowany spin-offem z Osłem

Radosław Krajewski
2023/04/04 15:54
1
0

Studio ma ambitne plany wobec nowej części Shreka.

Prezes Illumination, Chris Meledandri, obecnie promuje Super Mario Bros. Film, który niedawno miał swoją oficjalną premierę, po której do sieci trafiły pierwsze opinie dotyczące produkcji. Meledandri jest również blisko związany z DreamWorks Animation jako konsultant. W najnowszym wywiadzie dla Variety ujawnił, że prace nad Shrekiem 5 już trwają, a nowa część przygód zielonego ogra ma być restartem dla całej franczyzy.

Shrek 5 już powstaje. DreamWorks zainteresowany spin-offem z Osłem

Shrek 5 znajduje się we wstępnej fazie produkcji

Żadne szczegóły nie zostały ujawnione, ale po ogromnym sukcesie Kota w Butach: Ostatnie życzenie, który zarobił na całym świecie aż 478,7 miliona dolarów, kwestią czasu była zapowiedź prac nad piątą częścią Shreka. Seria zakończyła się wraz ze Shrek Forever z 2010 roku, ale druga odsłona Kota w Butach udowodniła DreamWorks Animation, że fan wciąż chcą nowych historii z bohaterami tej serii.

To nie różni się tak bardzo od procesu, który przeszliśmy z „Mario”, gdzie patrzysz na podstawowe elementy, które pokochali widzowie, i robisz wszystko, co w twojej mocy, aby je uhonorować. A potem ciężko pracujesz, aby zbudować elementy historii i nowe postacie, które zabiorą widzów do zupełnie nowych miejsc. Oryginalna obsada jest tego ogromną częścią – powiedział Meledandri.

Prezes Illumination potwierdził, że wstępne rozmowy z oryginalną obsadą już się rozpoczęły. Chociaż żadne umowy nie zostały jeszcze zawarte, to studio już negocjuje m.in. z Mike’iem Myersem, Cameron Diaz i Eddiem Murphym nad powrotem do ich ikonicznych ról.

Przewidujemy powrót obsady. Rozmowy już się rozpoczynają i wszystko wskazuje na to, że aktorzy są bardzo entuzjastycznie nastawieni do powrotu.

GramTV przedstawia:

Meledandri uważa również, że inni bohaterowie świata Shreka mogliby otrzymać swoje własne spin-offy. Podaje przykład Osła, którego osobiście uwielbia i przyznaje, że jest zabawniejszy od Kota w Butach. Gdyby od niego zależało, to dałby zielone światło dla takiej produkcji.

Gdyby DreamWorks kiedykolwiek chciało kolejny film z uniwersum Shreka, nie zastanawiałbym się dłużej niż dwie sekundy. Kocham Osła. Gdy kręcili „Kota w butach” pomyślałem: „Powinni byli zrobić film o osiołku”. Osioł jest zabawniejszy niż Kot w butach. To znaczy uwielbiam Kota w butach, ale nie jest tak zabawny, jak Osioł. Bez wątpienia chciałbym taki spin-off.

Komentarze
1
Ray
Gramowicz
04/04/2023 19:29

Shrek Universe.