Shazam 2 jedną z największych porażek DC? Warner Bros szykuje się na klapę

Radosław Krajewski
2023/02/28 11:30

Superbohaterskie kino ma ostatnio pod górkę.

Jedną z największych premier marca jest debiut Shazam! Gniew Bogów, czyli długo oczekiwanej kontynuacji hitu z 2019 roku. Chociaż jest to pierwszy film z uniwersum DC od pięciu miesięcy, to Warner Bros. zrezygnowało z prowadzenia wielkiej kampanii marketingowej, co odbije się na wpływach produkcji z kin. Według najnowszych prognoz druga część Shazama miałaby zarobić od 35 do 40 milionów dolarów w premierowy weekend w amerykańskich kinach.

Shazam 2 jedną z największych porażek DC? Warner Bros szykuje się na klapę

Shazam! Gniew Bogów z gorszą premierą od pierwszej części

Byłoby to ogromną porażką filmu z uniwersum DC, gdyż pierwsza część otworzyła się z wynikiem 53,5 mln dolarów, chociaż dla masowego odbiorcy postać Shazama była anonimowa. Kontynuacje zazwyczaj osiągają lepsze wyniki, ale tym razem może być odwrotnie i druga część serii przyniesie dużo mniejsze zyski.

Jest to o tyle niepokojące dla Warner Bros., gdyż wytwórnia przeznaczyła 125 milionów dolarów na stworzenie filmu. Pierwsza część z budżetem na poziomie 100 mln USD przyniosła z kin na całym świecie 365 mln dolarów, stając się rentowną dopiero po wliczeniu zysków ze sprzedaży filmu na nośnikach fizycznych, streamingu oraz praw telewizyjnych. Tym samym nie ma praktycznie żadnych szans, aby koszty produkcyjne Shazam! Gniew Bogów mogły zwrócić się z kas kinowych.

Ale Warner Bros. samo jest sobie winne, gdyż wytwórnia nie przygotowała odpowiedniej kampanii marketingowej, najwyraźniej spodziewając się porażki. Tym samym studio chce ograniczyć koszty reklamy, nie dokładając kolejnych milionów do produkcji, która i tak nie przyniesie zysków.

GramTV przedstawia:

Dodatkowym czynnikiem, który może zniechęcić widzów do wybrania się do kina na Shazama 2 jest fakt, że nieznane są losy tego superbohatera w nowym uniwersum DC. Pod koniec stycznia James Gunn i Peter Safran przedstawili szczegółowe plany na pierwszy rozdział nowego uniwersum, w którym kolejna część Shazama nie została uwzględniona. Tym samym superbohater miałby nie powrócić przez kolejne pięć lat na ekrany kinowe.

Reżyserem Shazam! Gniew Bogów jest David F. Sandberg, twórca pierwszej części. W obsadzie znaleźli się: Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Ian Chen, Jovan Armand, Faithe Herman, Grace Fulton, Ross Butler, Adam Brody, DJ Cotrona, Meagan Good, Djimon Hounsou i Michelle Borth, Lucy Liu, Helen Mirren i Rachel Zegler.

Przypomnijmy, że Shazam! Gniew Bogów zadebiutuje w kinach już 17 marca 2023 roku.

Komentarze
2
wolff01
Gramowicz
08/03/2023 13:52
Mlowi napisał:

Zdaję się ,że w tym roku Marvel poraz kolejny pobije tą popierdółkę

Ta, niczym pojedynek głuchego i niewidomego.

Mlowi
Gramowicz
28/02/2023 22:46

No i co w tym dziwnego xD? Filmy DC już takie są i w tym uniwersum nic nie trzyma się kupy. Już tylko czekam na wysyp tych fanboyów. Zdaję się ,że w tym roku Marvel poraz kolejny pobije tą popierdółkę