James Gunn zapowiada 1 fazę nowego uniwersum DC Comics. Ogłoszono aż 11 filmów i seriali

Radosław Krajewski
2023/02/01 07:00
0
0

DC Comics na poważnie bierze się za odrabianie strat.

Zgodnie z obietnicami James Gunn i Peter Safran, nowi prezesi DC Studios, zaprezentowali szczegóły pierwszej fazy nowego uniwersum DC Comics. Przypomnijmy, że będzie to uniwersum rozwijane poprzez filmy i seriale, a w przyszłości również inne media, takie jak gry. Na razie poznaliśmy szczegóły nadchodzących produkcji, które trafią do kin i na platformę HBO Max.

James Gunn zapowiada 1 fazę nowego uniwersum DC Comics. Ogłoszono aż 11 filmów i seriali

Pierwsza faza zatytułowana Bogowie i potwory obejmuje lata 2025-2027. Łącznie otrzymamy aż jedenaście tytułów, w tym pięć filmów, takich jak nowy Superman, Batman, Swamp Thing oraz Supergirl, a także seriale poświęcone postaciom Amandy Waller, Zielonych Latarnii oraz grupy Creature Commandos.

Wszystkie te projekty nie mają na razie zaangażowanych żadnych reżyserów, ani aktorów. Safran i Gunn opracowali cały plan wyłącznie ze scenarzystami, takimi jak Christina Hodson, Jeremy Slater, Drew Goddard, Christal Henry i Tom King, którzy będą pracować nad konkretnymi produkcjami z uniwersum.

Bogowie i potwory będą wyjątkową fazą dla DC Comics, gdyż w ciągu zaledwie trzech lat wprowadzą do kin pięć filmów i sześć seriali. W pozostałych fazach średnio mają pojawiać się dwa filmy kinowe i dwa seriale przeznaczone na streaming rocznie. Szefowie DC Studios mają przygotowany plan na najbliższe dziesięć lat.

Jedną ze strategii są nasze diamentowe postacie – Batmana, Supermana, Wonder Woman – i skorzystamy z nich, aby pomóc wspierać inne postacie, których nie są tak popularne. Podobnie jak to, co stało się ze Strażnikami Galaktyki. Podobnie jest z takimi ekipami jak The Authority, co jest równie spektakularnym pomysłem na film, który jest zupełnie innym podejściem do superbohaterów, ponieważ będzie powiązany z Supermanem. Mamy zamiar wykorzystać tych dobrze znanych bohaterów, aby pomóc we wprowadzeniu tych mniej rozpoznawalnych. Obiecujemy, że wszystko, począwszy od naszego pierwszego projektu, będzie ujednolicone – powiedział James Gunn.

GramTV przedstawia:

Już za półtora miesiąca w kinach pojawi się druga część Shazama, a 16 czerwca zadebiutuje Flash, który według Gunna, „zresetuje wszystko”. Filmowiec zapewnia, że będzie to „jeden z najwspanialszych filmów o superbohaterach, jakie kiedykolwiek powstały”.

Gunn powiedział również, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby Gal Gadot, Jason Momoa i Zachary Levi wrócili w przyszłych filmach z serii, wcielając się w te same postacie. Zaznaczył jednak, że żaden z aktorów nie będzie mógł odgrywać dwóch osobnych ról w tym uniwersum. Z kolei aktorzy grający w serialu będą powtarzać swoje role również w filmach.

Niejasny pozostaje los Ezry Millera, który według szefów DC Studios poświecił się leczeniu i jest na dobrej drodze do powrotu. Czekają oni na przeprowadzenie rozmowy dotyczącej przyszłości aktora, która zapewne rozstrzygnie się dopiero po premierze Flasha.

W skład 1. fazy uniwersum DC Comics wchodzą:

 • Creature Commandosserial animowany. „Animacja doprowadzi do akcji do aktorskiego filmu lub serialem i powróci do animacji” – powiedział Gunn. „To sposób na opowiadanie gigantycznych i ogromnych historii bez wydawania 50 milionów dolarów na odcinek”. Gunn jest scenarzystą produkcji. Creature Commandos składa się z wojskowych nadludzi, w tym ludzkiego przywódcy, wilkołaka, wampira, potwora Frankensteina i gorgony. Gunn zwrócił uwagę, że Weasel z jego Suicide Squad będzie częścią serialu. Ta grupa odmieńców została przedstawiona w Weird War Tales # 93 (listopad 1980), stworzonym przez J. M. DeMatteisa i Pata Brodericka.
 • Waller - serial aktorski dla HBO Max, będący spinoffem Peacemakera. „Wykorzystamy tych samych aktorów do kontynuacji Peacemakera. Pracuję nad Supermanem, więc nie możemy zrobić 2. sezonu Peacemaker. W międzyczasie pracujemy nad Waller – powiedział Gunn. Christal Henry (Watchmen) pisze serial wraz z Jeremym Carverem (twórcą Doom Patrol). Serial będzie przeznaczony dla dorosłych widzów.
 • Dziedzictwo Supermana – film kinowy. „To naprawdę początek DCU” — wyznał Safran. Za scenariusz odpowiada Gunn. Obecnie nie ma reżysera, ale Safran namawia Gunna, aby stanął za kamerą. Data premiery to 11 lipca 2025 r. „To nie jest historia o początkach, skupia się na równoważeniu przez Supermana jego kryptońskiego dziedzictwa z ludzkim wychowaniem. Jest ucieleśnieniem prawdy, sprawiedliwości i amerykańskiego stylu, jest życzliwością w świecie, który uważa dobroć za staromodną”.
 • Lanters – aktorski serial dla HBO Max. „Chcemy serial w stylu Detektywa” - pwoiedział Safran. „Ma dwóch naszych ulubionych Zielonych Latarni – Hala Jordana i Johna Stewarta. Serial odgrywa naprawdę ważną rolę w uniwersum, którą opowiadamy poprzez nasze filmy i seriale. To dla nas bardzo ważne wydarzenie.” Safran określił, że ta wersja różni się od tej, nad którą pracował Greg Berlanti.
 • The Authority – film kinowy. „Istnieją wspaniałe postacie z Wildstorm, które były popularne przez długi czas i włączamy je do DCU” — mówi Gunn. Produkcja przedstawi mieszankę antybohaterów, którzy biorą sprawy w swoje ręce wbrew radom rządów. The Authority zostało utworzone po zniszczeniu StormWatch, planetarnej siły obronnej przeciwko obcym. Grupę stworzyła Jenny Sparks, wraz Black, Swiftem i Jackiem Hawksmoorem. W skład obecnego zespołu wchodzą Inżynier (Angela Spica), Jeroen Thornedike (najnowszy Doktor), Apollo i Midnighter.
 • Paradise Lost — serial aktorski dla HBO Max. „To będzie opowieść rodem z Gry o Tron o Themyscirze, domu Amazonek i miejscu narodzin Wonder Woman”. Produkcja tak naprawdę opowiada o politycznej intrydze stojącej za społeczeństwem wszystkich kobiet. „Jakie są piękne i brzydkie prawdy za tym wszystkim i jakie są intrygi między wszystkimi graczami władzy w tym społeczeństwie?” dodaje Gunn. Akcja serialu będzie miała miejsce przed narodzinami Diany (aka Wonder Woman).
 • The Brave and the Bold – film kinowy. Będzie to nowa wersja Batmana autorstwa Gunna i Safrana, osobna od tego, nad czym pracuje Matt Reeves. W filmie poznamy Batmana i Damiana Wayne’a, syna Bruce’a, który stanie się nowym Robinem. „To mały sukinsyn” – stwierdza Gunn. „To dziwna historia ojca i syna o ich relacji, oparta na powieści Granta Morrisona”.
 • The Batman: Part II – film kinowy. Premiera drugiej części Mrocznego Rycerza z Robertem Pattinsonem zadebiutuje 3 października 2025 roku. Seria, wraz ze spin-offem o Pingwinie, podobnie jak Joker z Joaquinem Phoenixem, pozostają na uboczu i nie będą bezpośrednio wchodzić w skład głównego świata.
 • Booster Gold – serial aktorski dla HBO Max. Opowiada o nieudaczniku z przyszłości, który za pomocą technologii wraca do teraźniejszości i udaje superbohatera. „Syndrom oszusta jako superbohatera” — opisuje Gunn.
 • Supergirl: Woman of Tomorrow – film kinowy oparty na serii komiksów Toma Kinga z 2022 roku. Gunn ujawnił, że King „był jednym z architektów tej produkcji”. Będzie to zupełnie inna wizja na kuzynkę Supermana, która będzie bardziej bezpośrednia w działaniu.
 • Swamp Thing – film kinowy. Poznamy genezę mrocznego potwora. Produkcja będzie znacząco różnić się od Supermana, Batmana i Robina. Prezesi DC Studios wierzą, że mroczniejsza postać będzie wchodzić w interakcje z głównymi postaciami DC. Ma być to zakończenie pierwszej fazy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!