Rodzina PlayStation Studios się powiększa. Sony przejęło Savage Game Studios

Mikołaj Ciesielski
2022/08/29 11:45

Przy pomocy nowego nabytku japońska firma zamierza wkroczyć na rynek gier mobilnych.

Rodzina PlayStation Studios się powiększa. Sony przejęło Savage Game Studios

Na początku roku Sony poinformowało o przejęciu za kwotę 3,6 mld dolarów studia Bungie. Jim Ryan – szef Sony Interactive Entertainment – zapewniał jednak, że w przyszłości fani mogą spodziewać się kolejnych przejęć. Okazuje się, że przedstawiciel japońskiej firmy nie rzucał słów na wiatr. Na oficjalnym blogu marki PlayStation pojawił się dziś bowiem wpis, w którym ujawniono, że do rodziny PlayStation Studios dołączyła ekipa Savage Game Studios.

Sony i PlayStation Studios wkraczają na rynek gier mobilnych

Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, opisuje Savage Game Studios jako „niezwykle utalentowany zespół twórców”, który może pochwalić się „wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu najpopularniejszych gier mobilnych”. Zgodnie z przekazanymi informacjami, studio pracuje obecnie nad niezapowiedzianą wysokobudżetową i mobilną grą akcji z elementami live service.

Szef PlayStation Studios zapowiada, że zaangażowanie japońskiej firmy na rynku gier mobilnych ma przypominać nieco obecne podejście do rynku PC. Sony zamierza bowiem docierać do nowych odbiorców, a także zwiększać popularność swoich IP, co sugerowały już ubiegłoroczne oferty pracy, które zdradzały, że korporacja chce skupić się na „dostosowaniu najpopularniejszych marek PlayStation do urządzeń mobilnych”.

Jednocześnie Sony po raz kolejny zapewnia, że plany dotyczące wejścia na rynek gier mobilnych w żaden sposób nie zmniejszą zaangażowania firmy w rozwój konsol PlayStation oraz „pasji do tworzenia niesamowitych, opartych na narracji wrażeń dla jednego gracza, o czym świadczyć mają m.in. tegoroczne produkcje w postaci Horizon: Forbidden West i Gran Turismo 7, a także nadchodząca premiera God of War: Ragnarok.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!