Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Sony nie zamierza poprzestawać na Bungie. Japońska firma planuje więcej przejęć

Mikołaj Ciesielski
2022/02/01 09:30

Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, zdradził też, co sprawiło, że japońska firma zdecydowała się kupić twórców Destiny.

Sony nie zamierza poprzestawać na Bungie. Japońska firma planuje więcej przejęć

Wczoraj dość niespodziewanie Sony poinformowało o przejęciu za kwotę 3,6 mld dolarów studia Bungie, które w swoim dorobku ma m.in. serię Destiny. Tymczasem Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, zapewnia, że to nie koniec tego typu działań ze strony japońskiej firmy, a gracze powinni spodziewać się „więcej” przejęć w przyszłości. Wygląda więc na to, że przed nami jeszcze sporo ekscytujących wiadomości.

Zdecydowanie należy spodziewać się więcej [przejęć]. W żadnym wypadku nie skończyliśmy. Wraz z PlayStation mamy przed sobą długą drogę. Osobiście będę spędzać dużo czasu z [prezesem Bungie] Pete’em [Parsonsem] i zespołem Bungie, pomagając im upewnić się, że wszystko jest w porządku, a autonomia oznacza autonomię. Natomiast w innych miejscach organizacji wciąż mamy wiele ruchów do wykonania” – powiedział w rozmowie z GamesIndustry.biz, Jim Ryan.

Szef Sony Interactive Entertainment zdradził także, że motywacją do przejęcia studia Bungie była chęć zwiększenia możliwości firmy w tworzeniu multiplatformowych tytułów oraz własnych usług typu live. Deweloperzy z nowo nabytego zespołu mają pomóc japońskiej w firmie w realizacji nowej strategii.

Zaczynamy działać na wielu platformach, co mogliście zauważyć. Mamy agresywne plany rozwoju dotyczące usług typu live. Natomiast możliwość współpracy, a zwłaszcza uczenia się od błyskotliwych i utalentowanych ludzi z Bungie sprawi, że nasza podróż nabierze tempa” – informuje szef Sony Interactive Entertainment.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!