PlayStation 6 ze wsteczną kompatybilnością. Może być związana z ograniczonymi ulepszeniami procesora PS5 Pro

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/19 00:30
1
0

Według znanego insidera związanego z firmą AMD 10-procentowe przyspieszenie procesora PS5 Pro w stosunku do podstawowego modelu może mieć coś wspólnego ze wsteczną kompatybilnością PS6.

Niedawno informowaliśmy Was o wycieku specyfikacji nowej konsoli Sony, czyli PlayStation 5 Pro (funkcjonującej pod kodową nazwą Trinity), a także informacji na temat technologii PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR). Teraz na dokładkę mamy jeszcze co nieco o PlayStation 6, którego wsteczna kompatybilność może być związana z ograniczonymi ulepszeniami procesora PS5 Pro.

PlayStation 6 ze wsteczną kompatybilnością. Może być związana z ograniczonymi ulepszeniami procesora PS5 Pro

Wsteczna kompatybilność PS6 może być związana z ograniczonymi ulepszeniami procesora PS5 Pro

Jak podaje serwis Wccftech, według znanego leakera informacji o firmie AMD, Keplera, 10-procentowe przyspieszenie procesora PlayStation 5 Pro w stosunku do podstawowego modelu może być związane ze wsteczną kompatybilnością PlayStation 6. Kepler ujawnił, iż to, w jaki Sony obsługuje kompatybilność wsteczną, to proces złożony, który wymaga, aby nowy sprzęt działał z tą samą lub wyższą częstotliwością taktowania, nawet jeśli jest on szybszy przy niższych częstotliwościach.

Dodał też, że Sony ma rozważać użycie rdzeni Zen 6 od AMD dla PlayStation 6, co mogłoby również sugerować wsteczną kompatybilność ze starszymi od PS5 konsolami. Choć japońska korporacja prowadziła rozmowy z innymi dostawcami komponentów, tak dalsza współpraca z AMD jest „prawie pewna”.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Endrevius
Gramowicz
19/03/2024 06:59

Wsteczna kompatybilność z grami na PC i Bloodborne :D A nie, sorry, jeszcze ten biedny Spiderman z tego mema, co leży połamany w szpitalu z opisem: "Zmęczony dźwiganiem całej generacji konsol" ;] Póki co...