Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

PlayStation 5 z najlepszym miesiącem w swojej historii. Nowe wyniki sprzedaży

Mikołaj Ciesielski
2023/01/05 07:55

Najnowsza konsola firmy Sony osiągnęła kolejny kamień milowy.

PlayStation 5 z najlepszym miesiącem w swojej historii. Nowe wyniki sprzedaży

Podczas targów Consumer Electronics Show 2023 zapowiedziano Project Leonardo„wysoce konfigurowalny kontroler” dla PlayStation 5. Okazuje się jednak, że to nie koniec informacji, które powinny zainteresować fanów Sony. Japońska firma ujawniła bowiem, że grudzień był „największym miesiącem” w historii sprzedaży wspomnianej konsoli, a sam sprzęt osiągnął kolejny kamień milowy.

Sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła 30 milionów egzemplarzy

Zgodnie z przekazanymi informacjami, od momentu premiery – która miała miejsce w listopadzie 2020 roku – sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła 30 milionów egzemplarzy na całym świecie. Oznacza to, że od 30 września ubiegłego roku sprzedano dodatkowych 5 milionów sztuk wspomnianej konsoli. Sony może więc być zadowolone z osiągniętego wyniku.

W tym miejscu warto również przypomnieć, że od jakiegoś czasu mówi się o „odchudzonej” wersji PlayStation 5 z odłączanym napędem. W połowie grudnia jeden z branżowych insiderów informował, że sprzęt trafił już w ręce testerów i „działa bez zarzutu”.

Według nieoficjalnych doniesień urządzenie ma zadebiutować w okolicach września bieżącego roku. Nowy model konsoli Sony wciąż nie doczekał się jednak zapowiedzi ze strony japońskiej firmy.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!