Planszówka Slay the Spire rozbiła bank na Kickstarterze

Smolak
2022/11/02 20:00
1
1

A mówią, że od przybytku głowa nie boli. Do końca akcji pozostało jeszcze 16 dni.

O tym, że powstaje planszowa wersja gry Slay the Spire, informowaliśmy Was już w zeszłym roku. Twórcy podzielili się też wtedy planami uruchomienia zbiórki za pośrednictwem portalu Kickstarter. Akcja stała się faktem, a twórcy z pewnością są zaskoczeni jej przebiegiem. Kwota potrzebna na stworzenie gry została zebrana już w 6 minut od startu kampanii.

Planszówka Slay the Spire rozbiła bank na Kickstarterze

Slay the Spire: The Board Game cieszy się ogromną popularnością

Do końca pozostało 16 dni, a na koncie zbiórki znajduje się już prawie 7 milionów złotych. Warto zaznaczyć, że podstawowym celem – potrzebnym do zrealizowania projektu – była kwota 237 tys. zł. Popularność Slay the Spire: The Board Game może robić wrażenie. Pieniądze wpłacone zostały przez ponad 10600 wspierających. Twórcy z pewnością nie spodziewali się tak ogromnego sukcesu, ciekawe, w jaki sposób wykorzystają zebraną nadwyżkę.

Slay the Spire: The Board Game jest kooperacyjną karcianką, która zabierze nas na przygodę pełną cudacznych stworzeń i tajemniczych relikwii o nieopisanej sile. Gracz będzie mógł wybrać jedną z czterech dostępnych postaci. Oczywiście, każdy z bohaterów posiada oddzielną talię kart, odpowiadającą unikalnemu stylowi rozgrywki. Więcej informacji na temat gry, jej składu oraz zasad znajdziecie na stronie projektu.

Twórcy przewidują, że Slay the Spire: The Board Game będzie gotowe w grudniu 2023 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Wiedmolol
Gramowicz
02/11/2022 21:08

Na przyszłość radziłbym się mocno nie sugerować tym, że gra osiągnęła cel w X minut bo twórcy specjalnie zaniżają kwotę by się potem właśnie tak chwalić. Potem dochodzi do takich kwiatków, że gra która zebrała np. pięciokrotność(!) założonego celu zostaje anulowana, bo nagle się okazuje, że przy tak niskim nakładzie nie opłaca się tego produkować.