Pentiment pokryty złotem. Cóż to będzie za dziwna przygoda

Smolak
2022/10/21 10:15

Najnowsza gra ekipy Obisidian zadebiutuje zgodnie z założeniami.

Mamy dobre informacje dla wszystkich, którzy wyczekują najnowszej gry od utalentowanej ekipy z Obsidian Entertainment. Twórcy za pośrednictwem Twittera poinformowali, że prace nad Pentiment są na ostatniej prostej, a gra pokryła się złotem. Przypomnijmy, że premiera już 15 listopada, a tytuł zawita na PC oraz konsole Xbox One i Xbox Series S/X. Dodatkowo tytuł będzie dostępny w ramach abonamentu Game Pass już w dniu premiery. Zamierzacie go sprawdzić, czy „dziwność” tej gry od razu Was zniechęca?

Wczytywanie ramki mediów.

Pentiment na pierwszy rzut oka nie sprawia wrażenia produkcji, która podbije rynek, przyciągając przed ekrany miliony graczy. Z pewnością nie można jej jednak odmówić oryginalności, co przemawia za tym, by dać jej szansę, jeśli w grach cenimy sobie nieszablonowość. Deweloperzy z Obsidian Entertainment nie raz potrafili zaskoczyć nas ciekawymi pomysłami, a wszystko wskazuje na to, że w najnowszej grze również ich nie zabraknie.

„Firma Obsidian Entertainment prezentuje historyczną grę fabularną o rozwiązywaniu tajemnic, której akcja rozgrywa się na początku XVI wieku w Niemczech. Kluczowymi elementami tego tytułu są rozwój postaci, mocno stylizowana grafika i narracja oparta na wyborach dokonywanych przez gracza. Wciel się w bystrego ilustratora, który zostaje uwikłany w serię morderstw dokonanych w opactwie Kiersau na przestrzeni 25 lat” – czytamy w opisie gry na Steam.

Pentiment kładzie nacisk na nieliniową historię. Podejmując rozmaite decyzje, wpłyniemy na dalszy przebieg zdarzeń, doprowadzając do jednego z kilku zakończeń. W trakcie rozgrywki będziemy musieli także pamiętać o konieczności rozwoju postaci, by odblokować nowe możliwości radzenia sobie z licznymi trudnościami, jakie napotkamy podczas śledztwa.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Myszasty
Redaktor Naczelny
21/10/2022 10:24

Grałem na gamescomie, jaram się, jak stos.