Path of Exile 2 w polskiej wersji językowej? Twórcy dają nadzieję

Wincenty Wawrzyniak
2023/07/29 21:15
1
0

Czy jest szansa na to, że gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej? Twórcy dają nadzieję na rodzimą lokalizację.

Informowaliśmy Was już dzisiaj o nowym zwiastunie i materiale z rozgrywki z gry Path of Exile 2. Wielu graczy z naszego kraju zastanawia się, czy produkcja będzie – w odróżnieniu od pierwowzoru – dostępna w języku polskim. Piotr Maciejczak, redaktor rodzimego serwisu gry-online.pl, otrzymał odpowiedź w tej sprawie od głównego projektanta, Chrisa Wilsona, oraz reżysera kreatywnego, Jonathana Rogersa.

Path of Exile 2 w polskiej wersji językowej? Twórcy dają nadzieję

Path of Exile 2 po polsku? Jest nadzieja

Zawsze jesteśmy chętni, aby dodać więcej języków, choć, oczywiście, wymaga to dość dużo pracy, a co ważniejsze, komplikuje proces wydawniczy i dodawanie nowych treści. Chcę przez to powiedzieć, że przy odpowiedniej popularności [gry w danym kraju – dop. red.] zrobimy to. Pytanie zatem brzmi, czy znajdzie się wystarczająco dużo ludzi, którzy będą używać tego języka. Zwykle to Chris odpowiada za tego typu rzeczy, więc prawdopodobnie udzieli lepszej odpowiedzi. Czy badałeś kwestię języka polskiego? (Jonathan Rogers)
Język polski jest naprawdę wysoko na liście. Zauważyliśmy jednak, że nasi polscy przyjaciele całkiem nieźle rozumieją angielski, a ponadto typ gracza, który interesuje się RPG akcji, podjął wysiłek nauczenia się angielskiego, więc nie ma go [polskiego] na liście języków, które koniecznie musimy zaimplementować. (Chris Wolson)

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
radomnick
Gość
01/08/2023 05:56

O ile faktycznie rozumiem w dużym stopniu angielski fabuła w poe w tym wypadku  zyskała by na tłumaczeniu. Pirackie dialekty ciężko zrozumieć w 100%. A  po piątym akcie ilość dialogów i postaci jakie gra wprowadza sprawia, że ciężko to wszystko ogarnąć i nie bardzo chciało się tego słuchać i czytać. Szczególnie gdy jednocześnie jesteśmy w wprowadzeni do nowego aktu, oraz do lokacji gdzie robimy haist.