NVIDIA ogłasza Project G-Assist: SI wspierająca graczy

Krzysztof Żołyński
2024/06/03 19:00
1
0

Żart stał się rzeczywistością. Project G-Assist to technologia asystenta sztucznej inteligencji opartej na RTX, która zapewnia pomoc kontekstową dla gier i aplikacji na PC.

Pamiętacie prima aprilisowy żart firmy NVIDIA dotyczący GTX G-Assist? Może trudno w to uwierzyć, ale NVIDIA rzeczywiście powołała ten projekt do życia. Project G-Assist istnieje naprawdę i wykorzystuje sztuczną inteligencję do oferowania graczom pomocy w grach.

NVIDIA ogłasza Project G-Assist: SI wspierająca graczy
www.nvidia.com/en-us/geforce/news/g-assist-ai-assistant/

Jak Działa Project G-Assist?

  • Zapewnić pomoc w grze.
  • Udostępniać przydatne informacje o systemie.
  • Konfigurować ustawienia w celu zwiększenia wydajności i efektywności energetycznej.

Gry na PC oferują rozległe wszechświaty do eksploracji i skomplikowaną mechanikę, która stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej oddanych graczy. Projekt G-Assist ma na celu udostępnienie graczom wiedzy o grach i systemach. Wystarczy zadać pytanie dotyczące wydajności gry lub systemu, a asystent SI udzieli odpowiedzi kontekstowych.

Project G-Assist pobiera zapytania w formie danych głosowych lub tekstowych wraz z informacjami kontekstowymi z ekranu gry. Następnie przetwarza dane za pomocą modeli wizyjnych SI, analizując je na podstawie dostępnych baz wiedzy o grach, aby wygenerować odpowiedź dostosowaną do konkretnej sesji gracza.

Project G-Assist - AI wspierające graczy podczas rozgrywki

Współpracując ze Studio Wildcard, NVIDIA zademonstrowała działanie technologii na przykładzie gry ARK: Survival Ascended. Project G-Assist może odpowiedzieć na pytania dotyczące stworzeń, przedmiotów, lokacji, celów, trudnych bossów i nie tylko.

Project G-Assist może także skonfigurować system gracza pod kątem optymalnej wydajności, optymalizując ustawienia graficzne w zależności od sprzętu użytkownika, zastosować bezpieczne podkręcanie, a nawet inteligentnie zmniejszyć zużycie energii przy zachowaniu docelowej wydajności.

GramTV przedstawia:

W zasadzie można ten system traktować jak ChatGPT wyspecjalizowany do obsługi graczy. Project G-Assist nie ma ograniczeń w dostępie do informacji na temat gier oraz sposobów na najbardziej komfortową zabawę.

Ciekawe, co będzie następnym krokiem? Może analiza strategii przeciwników w trakcie rywalizacji online?

Zobacz prezentację możliwości Project G-Assist na poniższym filmie.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
03/06/2024 22:00

Pomoc dla pracowników specjalnej troski z ign ?