Nowy film Patryka Vegi znika z kin. Coraz mniejsza liczba seansów Niewidzialnej wojny

Radosław Krajewski
2022/10/10 11:15
0
0

Dla reżysera taka sytuacja jest nowością.

Moda na kino Patryka Vegi zbliża się do końca. W premierowy weekend na najnowszą produkcję reżysera wybrało się zaledwie 30 tysięcy osób. To ogromny spadek, nawet w porównaniu z poprzednim tytułem Vegi, który w lutym bieżącego roku przyciągnął do kin 98 tys. widzów. Tym samym reżyser zaliczył najgorsze otwarcie swojego filmu w karierze. Nic więc dziwnego, że kina w Polsce zredukowały liczbę seansów do zaledwie kilku w ciągu dnia.

Nowy film Patryka Vegi znika z kin. Coraz mniejsza liczba seansów Niewidzialnej wojny

Niewidzialna wojna z coraz mniejszą liczbą seansów

Jeszcze kilka lat temu kolejne filmy Patryka Vegi były grane w największych multipleksach praktycznie co godzinę, a takie produkcje jak Botoks czy Kobiety mafii można było obejrzeć jeszcze półtora miesiąca po premierze. Z Niewidzialną wojną jest jednak inaczej i przed minionym weekendem kina podjęły decyzję o zmniejszeniu liczby seansów filmu. Wciąż w około 200 kinach w całym kraju można wybrać się na nowy film Vegi, w którym znajdą się od jednego do trzech seansów dziennie. Przeważnie są to małe sale, nawet takie, które mieszczą zaledwie 50 osób.

GramTV przedstawia:

Wyników za ostatni weekend jeszcze nie znamy, ale możemy mieć pewność, że od najbliższego piątku liczba seansów Niewidzialnej wojny ponownie zmaleje. Warto jednak zaznaczyć, że jest to standardowa praktyka dla każdego filmu, który musi zrobić miejsce w kinowym repertuarze na cotygodniowe nowości. W pierwszej kolejności kina zmniejszają liczbę seansów tych filmów, które najbardziej straciły na popularności. Z tego powodu prawdopodobnie już pod koniec października widzowie nie będą mogli obejrzeć Niewidzialnej wojny na dużym ekranie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!