Nikt nie chce oglądać nowego filmu Patryka Vegi. Reżyser zaliczył najgorszą frekwencję w karierze

Radosław Krajewski
2022/10/05 11:10
7
0

Patryk Vega właśnie się skończył.

W miniony piątek do kin trafił nowy film Patryka Vegi – Niewidzialna wojna. Tradycyjnie była to druga tegoroczna produkcja reżysera. Tym razem polska publiczność całkowicie zignorowała jego najnowszą produkcję, w której przedstawił swoje całe dotychczasowe życie. Na poznanie biografii reżysera nie było zbyt wielu chętnych i w premierowy weekend na film wybrało się zaledwie 30 tysięcy osób.

Nikt nie chce oglądać nowego filmu Patryka Vegi. Reżyser zaliczył najgorszą frekwencję w karierze

Filmy Patryka Vegi coraz mniej popularne

Uzyskanie takiego wyniku nie pozwoliło filmowi na znalezienie się na podium zestawienia box office, przegrywając nawet z pierwszą częścią Avatara, która przyciągnęła 35 tysięcy widzów w drugi weekend. Spadek zainteresowania filmami Vegi widać już od dłuższego czasu. Bad Boy otworzył się z wynikiem 156 tys. widzów, debiutująca Pętla na jesieni 2020 roku zaliczyła widownię na poziomie 178 tys. widzów, Small World przyciągnął już tylko 170 tys. osób do kin, zaś Miłość, seks i pandemię, która miała swoją premierę w lutym bieżącego roku, obejrzało w premierowy weekend 98 tys. widzów.

GramTV przedstawia:

Polska publiczność najwyraźniej zmęczona jest filmami Patryka Vegi. Znamienne jest, że reżyser mógł liczyć na rekordy oglądalności, gdy poruszał kontrowersyjne tematy. Pitbull. Niebezpieczne kobiety obejrzało w premierowy weekend aż 767,5 tys. widzów, Botoks – 711,7 tys., Politykę – 659 tys., a Kobiety mafii – 628,6 tys. osób.

Wynik Niewidzialnej wojny jest więc najgorszym w całym dorobku reżysera. Nawet takie produkcje jak Ciacho i Last Minute w premierowy weekend zarobiły więcej. Najwyraźniej moda na Vegę już się kończy, ale możemy być pewni, że reżyser tak szybko nie odpuści i wciąż będzie kręcił kolejne filmy, licząc na stworzenie następnego kasowego hitu.

Komentarze
7
hankagoralka
Gramowicz
07/10/2022 08:28
Przepraszam najmocniej za oczywiste pomyłki drukarskie, miało być Artykułu, vel Recenzji. A dalej Filmu i że filmy mają Deprawować, lecz cwana i inteligentna klawiatura postanowiła ujawnić swoją władzę nad piszącym, I'm sorry.
hankagoralka
Gramowicz
07/10/2022 07:54

Świetny" ten tytuł srałtykułu "Nikt nie chce oglądać....", A kto to jest nikt.Ja wam powiem jak powinien brzmieć ten tytuł: My chcemy, aby nikt w Polsce nie oglądał filmów tego typu. Wy myślicie, że człowiek nie ma własnego rozumu? I sam nie umie wybrać co jest dla niego dobre? Jakie filmy chce oglądać. Panie Patryku, spokojnie, my chcemy własnie teraz oglądać Pańskie filmy, choć wcześniej ich nie oglądalismy, gdyż były nie dla nas.Dzis Pan się zmienił na tyle, że te aktualne filmy znalazły w nas odbiorcę.

hankagoralka
Gramowicz
07/10/2022 07:44

Zauwazcie. Teraz będą go za wszelką cenę alczać i pisać krytycznie, bo gość się nawrocił, a to nie było w planie ... i robi filmy o tematyce religijnej,lub moralnej, np botox o aborcji.Bedą pisać, że filmy są beznadziejne i zniechęcać do ich oglądanie, jak powyżej. Jakby robił filmy piorące mózgi, wtedy TAK byłby świetny a nagrodom nie byłoby końca...A tak to Panie Patryku może Pan co najwyżej liczyć na nagrodę w niebie, tutaj będą wzywać do bojkotu domów tego autora, jak już ujawnił się ze swoją wiarą jest skończony w tym towarzystwie krytyków od siedmiu boleści, ale spokojnie, jest jeszcze publiczność w innych krajach i tam należy szukać sukcesu, wierzę, że sukces przyjdzie.Czym gorzej piszą, tym bardziej myślec należy, że dom jest dobry.W końcu czego się spodziewać tutaj na ziemi swoje królestwo ma Szatan a jego słudzy zwalczają dobre pomysły i Boże prawo. z poważaniem, młoda góralka.
Trwa Wczytywanie