Nowa Twierdza nadchodzi. I znamy już jej tytuł

Radosław Krajewski
2024/05/30 11:10
1
0

Firefly Studios pracuje nad nową odsłoną serii Twierdza, która tym razem przeniesie akcję gry w wieki ciemne.

W ostatnim czasie fani strategii czasu rzeczywistego Twierdza są rozpieszczani przez FireFly Studios. Pod koniec ubiegłego roku na rynku pojawił się remaster kultowej pierwszej części serii, która niedawno doczekała się nowego DLC z polskimi zamkami. Deweloperzy mają szykować jeszcze jedną niespodziankę i jak ujawnił serwis RespawnFirst, w ubiegłym miesiącu studio zgłosiło nowy znak towarowy związany z Twierdzą. Ujawnia on prawdopodobny tytuł nadchodzącej gry.

Nowa Twierdza nadchodzi. I znamy już jej tytuł

Stronghold: The Dark Ages – nowa gra z serii Twierdza już znajduje się w produkcji

Stronghold: The Dark Ages, czyli Twierdza: Wieki Ciemne, to zgłoszony przez FireFly Studios znak towarowy. Możemy więc przypuszczać, że kolejna odsłona serii przeniesie nas w okres historyczny trwający od upadku Cesarstwa Rzymskiego w V wieku, aż do połowy X wieku. Nazwa wzięła się ze względu na niewielką liczbę spisanych źródeł, które opisywałyby tę epokę, a także z przeświadczenia o znacznym upadku kultury w tamtym okresie.

Ze strony Urzędu Patentowego Wielkiej Brytanii możemy dowiedzieć się, że Stronghold: The Dark Ages jest w fazie rozpatrywania. W złożonym przez studio wniosku nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących gry.

Stronghold: The Dark Ages – nowa gra z serii Twierdza już znajduje się w produkcji, Nowa Twierdza nadchodzi. I znamy już jej tytuł

GramTV przedstawia:

Produkcja nowej części Twierdzy to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii. Jednak na oficjalną zapowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak na razie FireFly Studios w żaden sposób nie odniosło się do tego wycieku.

Przypomnijmy, że studio w 2021 roku zostało przejęte przez Devolver Digital. Do tej pory studio stworzyło jedynie remaster pierwszej Twierdzy i dwa DLC do gry.

Komentarze
1
Kane
Gramowicz
31/05/2024 09:41

Szczerze to twierdzą jest tylko jedna, poza klasykiem to tylko twierdza i twierdza krzyżowiec HD , reszta to już nie to