Nintendo zorganizuje swój pierwszy konwent poza Japonią

Krzysztof Żołyński
2023/04/12 13:45
1
0

We wrześniu odbędzie się pierwszy w historii konwent Nintendo, zorganizowany poza Japonią.

Nintendo zapowiedziało, że zorganizuje konwent dla swoich fanów, który pierwszy raz w dziejach firmy odbędzie się poza terytorium Japonii. Impreza dla graczy odbędzie się we wrześniu w Seattle. Chociaż będzie to zupełnie inny typ wydarzenia, szczególnie godne uwagi jest to, że Nintendo ogłasza własne północnoamerykańskie wydarzenie po odwołaniu E3. Upadek tej znanej imprezy spowodował brak zainteresowania wydawców. Oficjalnie ogłoszono, że impreza nie odbędzie się w tym roku. Jednak Nintendo już zdecydowało się na organizację własnego konwentu poza Japonią, to można zakładać, że nie pojawi się również na przyszłorocznej edycji E3. Czy inni pójdą w ślady Wielkiego N?

Nintendo zorganizuje swój pierwszy konwent poza Japonią

Szczegóły dotyczące wydarzenia są obecnie niejasne – konkretne daty i informacje rejestracyjne nie zostały jeszcze ujawnione. Japońska firma obiecuje, że uczestnicy otrzymają „nowy sposób na poznanie gier i światów Nintendo, z możliwością rozgrywek, sceną na żywo, ekscytującymi turniejami, sesjami zdjęciowymi i nie tylko”.

Konwent fanów Nintendo w USA

Co ciekawe, nie wspomniano tam ani słowem o zapowiedziach nowych gier. Są one prezentowane w trakcie Nintendo Direct, które zazwyczaj także odbywa się we wrześniu. Jest możliwe, że oba wydarzenia zbiegną się w czasie, ale z pewnością nie zostaną połączone. Nintendo Live ma być spotkaniem dla fanów, a nie branżową wizytówką nadchodzących produktów.

GramTV przedstawia:

Podobne wydarzenia odbywały się kilka razy w Japonii i zawsze były organizowane z wielkim rozmachem. Jeśli Nintendo przeniesie je w podobnej skali do USA, to można powiedzieć, że sukces tego przedsięwzięcia jest pewny.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
12/04/2023 14:12

Aż dziw że dopiero po tylu latach na to wpadli. Fani N w USA pewnie wniebowzięci.