Neil Druckmann żałuje, że ten element serialu The Last of Us nie trafił do gry

Mikołaj Ciesielski
2023/01/24 13:00
2
0

Zdaniem dewelopera jedna z rzeczy, która pojawiła się w ekranizacji „znacznie urozmaiciłaby rozgrywkę”.

Neil Druckmann żałuje, że ten element serialu The Last of Us nie trafił do gry

Serial The Last of Us cieszy się dużą popularnością, a drugi odcinek może pochwalić się znaczącym wzrostem widzów względem premierowego epizodu. Produkcją HBO jest wierną adaptacją hitu Naughty Dog, ale w ekranizacji znajdziemy kilka różnic względem pierwowzoru. Okazuje się, że jedna z nich przypadła do gustu Neilowi Druckmannowi, który żałuje, że pomysł nie znalazł się w grze.

UWAGA – w dalszej części tekstu możecie natknąć na drobne spoilery z drugiego odcinka serialu The Last of Us.

Jedna ze zmian wprowadzonych w serialu The Last of Us spodobała się scenarzyście pierwowzoru

Druckmann w wywiadzie dla serwisu Variety zwrócił uwagę sposób komunikowania się zainfekowanych w serialu The Last of Us. W drugim odcinku ekranizacji hitu Naughty Dog dowiadujemy się bowiem, że są oni połączeni rosnącym pod ziemią grzybem, przez co jeden zły krok może zaalarmować wszystkich zarażonych znajdujących się w okolicy.

Zainfekowani [dop. red.] są ze sobą połączeni i straszniejsi, gdy wydaje się, że działają wspólnie, a nie jako jednostki. Dotknięcie jednego może sprawić, że te, które znajdują się daleko, zaczną Cię ścigać – wyjaśnia przedstawiciel Naughty Dog.

GramTV przedstawia:

Zdaniem Druckmanna opisany element sprawia, że świat The Last of Us jest „jeszcze bardziej przerażający”. Deweloper dodał także, że wspomniany pomysł, który podczas prac nad ekranizacją zaproponował Craig Mazin, „znacznie urozmaiciłby rozgrywkę”.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon The Last of Us składa się łącznie z 9 odcinków. Trzeci epizod zadebiutuje w Polsce już w najbliższy poniedziałek – 30 stycznia. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego serialu HBO, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja serialu The Last of Us. Złota formuła ekranizacji gier.

Komentarze
2
Yarod
Gramowicz
24/01/2023 14:18

Serial świetny, ale taka uwaga...

ja rozumiem, że na 90% macie podpisaną umowę z HBO czy tam innym promującym, na promocję/podtrzymanie zainteresowania itp, tak jak i inne portale, bo to norma nie tylko w waszej branży (dla przykładu w e-commerce z elektroniką to też norma), i jest za to realny pieniądz, tyle, że produkowanie dziennie 3 śmieciowych postów, w mojej opinii raczej użytkownika/odbiorcę męczy i ja osobiście kliknąłem w tego typu post głównie po to żeby napisać ten komentarz i to ostatni raz.

Może ja jestem przewrażliwiony, nie wiem też jaki ewentualnie tutaj jest deal, ale ewidentnie mało subtelny i ktoś to powinien na przyszłość przemyśleć, ewentualnie zbadać jaką to ma konwersję na wyświetlane reklamy. 

Koniec uwagi.

dariuszp
Gramowicz
24/01/2023 14:15

Taaa… tylko że wtedy o ile nie zaplanują dróg ucieczek itp to w zasadzie każda pomyłka z zainfekowanym to byłby wipe. Gdzie teraz tracimy cenne surowce i się zastanawiamy czy iść dalej czy wczytać save.

A znowu jak będą drogi ucieczki to… bym zwyczajnie przebiegał przez poziomy.

Nie wydaje mi się żeby to pasowało do gry. W serialu ma to sens bo muszą czymś wynagrodzić to że w serialu jest znacznie mniej akcji.