Need for Speed: Underground 2 wygląda świetnie z obsługą RTX. Porównanie ze zwykłą wersją gry

Radosław Krajewski
2023/05/22 17:30
0
0

Nowa jakość kultowej ścigałki.

Gracze nie chcą zapomnieć o Need for Speed: Underground 2. Electronic Arts z uporem odmawia stworzenia pełnoprawnego remake’u tej kultowej ścigałki, wiec fani zakasali rękawy i tworzą swoje własne projekty, aby przywrócić grę w nowej jakości. Od dłuższego już czasu powstaje remake gry, za który odpowiada 2Unreal5Underground. Need for Speed: Underground 2 Remake niedawno doczekał się nowego gameplayu i zapowiedzi nowości, jakie wkrótce trafią do gry. Ale swoim projektem pochwalił się również Uncle Burrito, który zaprezentował nowy wymiar jakości grafiki w grze za sprawą RTX Remix.

Need for Speed: Underground 2 wygląda świetnie z obsługą RTX. Porównanie ze zwykłą wersją gry

Need for Speed: Underground 2 z obsługa RTX Remix

Nvidia w kwietniu udostępniła narzędzie nazwane RTX Remix, dzięki któremu funkcje RTX można dodać do starszych gier. Produkcje obsługujące DirectX 8 i 9, za sprawą RTX Remix zostają skonwertowane, dzięki czemu można dodać do nich obsługę patch tracingu, RTX Direct Illumination, DLSS 2 oraz 3, Reflex i innych technologi, które do tej pory zarezerwowane były tylko dla najnowszych gier.

Poniższy gameplay pokazuje, że nawet tak leciwa gra jak Need for Speed: Underground 2 może wypięknieć za sprawą RTX Remix od Nvidii. Jest to jeszcze wczesna wersja tego narzędzia i dlatego gra ma problemy z ciągłą zmianą oświetlenia. I choć jest to spora wada, która utrudniłaby rozgrywkę, to na poniższej rozgrywce NFS: Undeground 2 i tak prezentuje się znakomicie dzięki nowemu oświetleniu i cieniowaniu.

GramTV przedstawia:

Sytuacja może ulec poprawie, gdy Nvidia wkrótce wyda RTX Remix Creator Tool, dzięki któremu modderzy będą mieli ułatwione zadanie, aby eliminować takie błędy. Data debiutu narzędzia nie jest niestety jeszcze znana.

Uncle Burrito zaprezentował również bezpośrednie porównanie Need for Speed: Underground 2 z RTX Remix, jak i czystej wersji, bez żadnych graficznych ulepszeń. Różnica jest kolosalna i ścigałka od EA zdecydowanie nie wygląda jak gra sprzed 19 lat.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!