Need for Speed: Underground 2 Remake urzeka na nowym gameplayu. Fani przenoszą grę na UE5

Radosław Krajewski
2022/12/01 17:20
3
0

Tym razem autorzy remake’u zaprezentowali mechanikę customizacji samochodów.

Need for Speed Unbound jest już dostępny dla graczy, którzy zdecydowali się kupić grę w pre-orderze. Jeżeli jednak najnowsza odsłona serii Was nie zainteresowała, to powinniście zwrócić uwagę na powstający remake NFS: Underground 2, nad którym prace trwają od jakiegoś czasu. Jeszcze w maju otrzymaliśmy pierwszy dłuższy gameplay prezentujący fanowski remake, a teraz twórcy podzielili się kolejnym etapem produkcji swojej gry, w którym zaprezentowali opcje dostosowywania wyglądu samochodów.

Need for Speed: Underground 2 Remake urzeka na nowym gameplayu. Fani przenoszą grę na UE5

Jednym z najważniejszych elementów Need for Speed: Underground 2 była customizacja aut. Wielu graczy spędziło długie godziny, aby odpowiednio dostosować wygląd swoich samochodów do własnych preferencji. Produkcja Electronic Arts pozwalała na dużą, jak na tamte czasu, dowolność w modyfikacji wielu elementów, począwszy od koloru karoserii, naklejek, czy dostosowywania zawieszenia, przez instalację spoilera, po wybór zderzaka, rury wydechowej i koloru neonów. Zabawy w dostosowywanie samochodów nie zabraknie również w fanowskim remake’u i właśnie temu elementowi został poświęcony najnowszy film prezentujący gameplay z gry.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek, gdyż twórcy zaprezentowali kilkuminutową rozgrywkę z wyścigu. Twórcy w opisie wideo ostrzegają, że każdy element może zostać jeszcze zmieniony lub naprawiony w przyszłości, ale produkcja już teraz prezentuje się niesamowicie dobrze. Szczególne wrażenie robi miasto, które zachowało swój unikatowy i specyficzny klimat.

Need for Speed: Underground 2 Remake na Unreal Engine 5

Twórcy z kanału 2Unreal4Underground mają jeszcze jedną dobrą wiadomość dla fanów Need for Speeda. Swój remake przenoszą na Unreal Engine 5, aby gra mogła pochwalić się jeszcze lepszą grafiką, ale również wydajnością. Już teraz produkcja dzięki zmianie silnika doczekała się lepszych tekstur. Gracze mogą więc oczekiwać naprawdę dużego projektu, na premierę którego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Obecnie przenosimy projekt do UE5 i wprowadzamy zmiany w niektórych rzeczach, więc zajmie to trochę czasu, a także musimy poczekać na wsparcie FMOD dla najnowszej aktualizacji. Już teraz mogę powiedzieć, że wydajność wzrasta wraz z Unreal Engine 5, a testy dały nam bardziej stabilną fizykę i bardziej przewidywalną symulację. Ach tak, całe zderzenia w grze zostały przerobione i składają się z uproszczonych siatek kolizji. Nie można więc spaść ze świata, utknąć gdzieś, ale płynne przesuwanie się po ścianach jest możliwe.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
02/12/2022 00:30

Dla mnie Underground 2 był najlepszy. Świetne połączenie klimatu i muzyki. Most Wanted mi się nie podobało głównie dlatego że wyścigi były w dzień. Tak czy siak wygląda to lepiej niż to nowe NFS Anime.

Usunięty
Gramowicz
01/12/2022 17:47
Niakadan napisał:

Most Wanted 2005 fajnie jakby wyszedł Remake najlepszy NFS jaki wyszedł

To zależy od wieku. Dla mnie najlepszy jest Porsche 2000.

Niakadan
Gramowicz
01/12/2022 17:45

Most Wanted 2005 fajnie jakby wyszedł Remake najlepszy NFS jaki wyszedł
Trwa Wczytywanie