Nadchodzi nowa FIFA od 2K Sports? EA Sports FC może mieć poważną konkurencję

Mikołaj Ciesielski
2024/02/12 13:25
0
0

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej prawdopodobnie znalazła nowego partnera.

W maju 2022 roku Electronic Arts poinformowało o zakończeniu umowy z FIFA. Amerykańska firma nie zrezygnowała jednak z tworzenia gier piłkarskich, dzięki czemu we wrześniu ubiegłego roku doczekaliśmy się premiery EA Sports FC 24. Tymczasem jeden z branżowych insiderów sugeruje, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej znalazła nowego partnera, który ma być odpowiedzialny za kolejne odsłony serii FIFA.

EA Sports FC 24
EA Sports FC 24

2K Sports przejmie prawa do serii FIFA? Na rynku może pojawić się nowa gra dla fanów piłki nożnej

Już w zeszłym roku Gianni Infantino – prezes FIFA – zapowiadał, że federacja chce stworzyć najlepszą grę piłkarską dla „każdej dziewczyny i chłopaka”. Niewykluczone, że za wspomnianą produkcję będzie odpowiadać 2K Sports. Właśnie taki scenariusz sugeruje najnowszy wpis insidera posługującego się pseudonimem „Kurakasis”, który w ostatnim czasie podzielił się kilkoma sprawdzonymi informacjami.

Jeśli 2K Sports rzeczywiście przejmie prawa do gier z serii FIFA, to EA Sports FC może mieć poważną konkurencję. Oczywiście powyższe doniesienia nie doczekały się żadnego komentarza zarówno ze strony deweloperów, jak i Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Plotki dotyczące współpracy pomiędzy 2K a FIFA pojawiały się już jakiś czas temu. Niewykluczone więc, że wkrótce doczekamy się oficjalnego ogłoszenia współpracy.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że EA Sports FC 24 dostępne jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej gry piłkarskiej od Electronic Arts, to zapraszamy Was do lektury: EA Sports FC 24 - recenzja. To mogła być najlepsza część serii FIFA.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!