FIFA zmierzy się z EA Sports. Federacja piłkarska będzie odpowiadać za FIFA 25

Radosław Krajewski
2023/03/16 15:20
0
0

Prezes FIFA Gianni Infantino chce stworzyć „najlepszą grę dla każdej dziewczyny i chłopaka”.

W maju ubiegłego roku Electronic Arts poinformowało o zakończeniu umowy z FIFA, tym samym twórcy nie mogą kontynuować swojej dotychczasowej serii piłkarskiej pod dotychczasową nazwą. EA Sports nie zamierza jednak rezygnować z kolejnych popularnych gier piłkarskich, które od bieżącego roku będą powstawały pod tytułem EA Sports FC. I chociaż w tym roku na horyzoncie nie widać żadnej konkurencji dla nowej gry od EA, to prezes Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej ujawnił, że to się wkrótce zmieni i FIFA chce rozpocząć rywalizację ze studiem o prym na rynku gier piłkarskich.

FIFA zmierzy się z EA Sports. Federacja piłkarska będzie odpowiadać za FIFA 25

FIFA planuje wypuścić w przyszłym roku konkurenta dla EA Sports FC

Dziennikarz sportowy The Times, Martyn Ziegler, opublikował na Twitterze wypowiedź prezesa FIFA, Gianni Infantino, pochodzącą z jego zwycięskiego przemówienia po jego reelekcji na prezydenta federacji. Infantino oświadczył, że konkurencyjna gra dla EA Sports FC zadebiutuje w przyszłym roku, jako FIFA 25. Ma być to najlepsza gra dla każdej osoby zainteresowanej piłką, bez względu na płeć.

Infantino powiedział, że FIFA będzie rywalizować z EA Sports, wypuszczając konkurencyjną grę wideo (EA Sports odrzuciło żądania finansowe, do zachowania nazwy FIFA)

„Nowa gra FIFA – FIFA 25, 26, 27 i tak dalej – zawsze będzie najlepszą grą dla każdej dziewczyny lub chłopaka, wkrótce będziemy więcej o tym informować”.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

A już wcześniej zapowiedziała udzielenie licencji wielu podmiotom na stworzenie piłkarskich gier, które federacja mogłaby nadzorować. Do tej pory jednak nie padły żadne konkrety, aż do teraz, kiedy otrzymaliśmy jasność, że EA Sports od przyszłego roku musi przygotować się na konkurencję w postaci nowej gry piłkarskiej. W tej chwili nie wiadomo, jakie studio będzie odpowiadać za pierwszą odsłonę nowej serii FIFA.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!