Microsoft rezygnuje z klawiatur, myszy i innych urządzeń ze swoim logiem. Liczy się tylko Surface

Krzysztof Żołyński
2023/05/01 07:00
1
0

Jesteśmy świadkami końca pewnej ery. Firma Microsoft wycofuje swoją linię klawiatur, myszy i innych urządzeń peryferyjnych z własnym logiem i teraz skoncentruje się wyłącznie na tych dla Surface.

Microsoft wydał specjalne oświadczenie, z którego jasno wynika, że w najbliższej przyszłości firma przeniesie swoją uwagę na akcesoria do komputerów z systemem Windows pod nazwą Surface. Istniejące urządzenia peryferyjne marki Microsoft, które są już na rynku, pozostaną w sprzedaży do wyczerpania zapasów.

Microsoft rezygnuje z klawiatur, myszy i innych urządzeń ze swoim logiem. Liczy się tylko Surface

Początki akcesoriów komputerowych marki Microsoft sięgają wczesnych lat 80., kiedy firma wypuściła swoją pierwszą mysz, dołączoną do edytora Word. W kolejnych latach pojawiła się dziwaczna klawiatura Natural Keyboard z podzieloną ergonomiczną konstrukcją z 1994 r. oraz seria IntelliMouse, która rozpoczęła się w 1996 r.

Microsoft rezygnuje z klawiatur, myszy i innych urządzeń ze swoim logiem

Microsoft był wówczas liderem niekwestionowanym liderem w tym segmencie i jako jeden z pierwszych dostarczał produkty z kółkami przewijania i przyciskami bocznymi. To właśnie myszy z serii IntelliMouse Explorer wprowadziły technologię śledzenia optycznego, eliminując nieznośną kulkę, która wymagała częstego czyszczenia. Dzisiaj może to nieco śmieszyć, ale wtedy – przejście od kulki do czujnika optycznego było prawdziwym przełomem.

GramTV przedstawia:

Z jednej strony przesiadka na markę Surface może być skokiem na kasę, gdyż produkty sygnowane tym logiem nie należą do tanich. Z drugiej strony nie można także powiedzieć, żeby produkty z logiem Microsoftu plasowały się wśród budżetowych rozwiązań. W związku z tym może gigantowi rzeczywiście chodzi o ujednolicenie produktów?

Komentarze
1
SebekPL2
Gramowicz
01/05/2023 09:47

Stare dobre czasy Microsoft CURVEkeyboard się przypomniały xd