Marvel idzie na wojnę ze spoilerami. Studio złożyło sprawę o wycieki na Reddicie

Radosław Krajewski
2023/03/14 11:30
0
0

Najpopularniejszy subreddit z plotkami o MCU przestał istnieć.

Uniwersum Marvela jest w kryzysie, co dostrzegł nawet prezes Disneya, Bob Iger. W niedawnym wywiadzie Iger stwierdził, że MCU nie potrzebuje trzech, czy czterech filmów opowiadających o tym samym bohaterze, co prawdopodobnie miało związek z chłodnym przyjęciem Ant-Mana i Osy: Kwantomanii, która nie najlepiej sobie radzi w kinach. Ale Marvel ma problem nie tylko z jakością swoich produkcji, ale również wyciekami informacji, spoilerami, a nawet cały scenariuszami. Z tego powodu firma w ubiegły piątek złożyła wniosek do federalnego sądu okręgowego w Kalifornii, zwracając się o wydanie wezwania sądowego w celu zmuszenia Reddita do zidentyfikowania osób lub grup odpowiedzialnych za wyciek dialogów z trzeciej części Ant-Mana na miesiąc przed premierą filmu.

Marvel idzie na wojnę ze spoilerami. Studio złożyło sprawę o wycieki na Reddicie

Marvel wchodzi na drogę sądową z Redditem

Popularny subreddit r/MarvelStudiosSpoilers przez lata dostarczał fanom mnóstwa zakulisowych informacji dotyczących planów studia. Z niedawnego wycieku dowiedzieliśmy się, że szósta odsłona Avengers może zostać znacząco opóźniona, a film może urosnąć do takich rozmiarów, że zostanie podzielony na dwie części. I był to ostatni tak duży wyciek, gdyż przez pozew Marvela Reddit zdecydował się całkowicie wyłączyć tę sekcję, kasując wszystkie dotychczasowe posty. Subreddit ma wrócić, co ciekawe bez odpowiedzialnych za niego moderatorów, ale nie wiadomo kiedy i w jakiej formie.

GramTV przedstawia:

W pozwie Marvel zażądał udostępnienia wszystkich informacji identyfikujących użytkownika posługującego się pseudonimem MSSmods, który odpowiadał za post, w którym ujawniał dialogi z Ant-Man i Osa: Kwantomania ze stycznia bieżącego roku. Studio chce również poznać dane dotyczące wszystkich innych użytkowników forum, którzy byli odpowiedzialni za publikowanie, edytowanie i utrzymywanie treści w okresie od 15 stycznia do 2 lutego.

Reddit zobowiązuje się do ochrony prywatności naszych użytkowników. Wdrożyliśmy rygorystyczne procesy oceny wniosków prawnych i sprzeciwu w stosownych przypadkach – powiedział przedstawiciel Reddita.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!