Koreański gigant zainwestował w twórców polskiego Forever Skies

Mikołaj Ciesielski
2024/04/24 09:55
0
0

Far From Home poinformowało o podpisaniu umowy inwestycyjnej.

W połowie lutego zapowiedziano, że Forever Skies doczeka się wersji na PlayStation 5. W tym tygodniu pojawiła się natomiast kolejna warta uwagi informacja związana ze studiem Far From Home. Okazuje się bowiem, że polski zespół podpisał umowę inwestycyjną z południowokoreańskim gigantem.

Koreański gigant zainwestował w twórców polskiego Forever Skies

Krafton inwestuje w studio Far From Home. Koreański gigant obejmie mniejszościowy pakiet akcji

W Far From Home zdecydował się bowiem zainwestować Krafton. Zgodnie z przekazanymi informacjami w ramach wspomnianej umowy południowokoreańska firma obejmie mniejszościowy pakiet akcji. Polski deweloper podkreśla, że pozyskanie takiego partnera stanowi „kolejne potwierdzenie siły” zespołu.

Choć obecnie bezproblemowo finansujemy swoją działalność ze sprzedaży Forever Skies, pozyskany kapitał będzie stanowił istotną dywersyfikację oraz zabezpieczenie spółki w dłuższym terminie. Liczymy także, że umowa przyniesie nam pozytywne efekty na innych polach np. marketingowym czy korporacyjnym. Cieszymy się, że Krafton wierzy w naszą wizję i chce wspierać nasz rozwój – komentuje Andrzej Blumenfeld, dyrektor generalny Far From Home.

Polski zespół zachowa prawa do self-publishingu swojej nowej gry i pozostanie w pełni niezależny. W ramach wspomnianej umowy obie strony zobowiązały się także do współpracy w procesie wprowadzanie akcji Far From Home na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

GramTV przedstawia:

Zabezpieczyliśmy finansowanie najważniejszych milestonów Forever Skies w obecnym harmonogramie i powoli zbliżamy się do momentu, w którym zaczniemy przesuwać część zespołu do prac nad kolejnym projektem. Pozyskany kapitał znacząco ułatwi nam budowę budżetowego zabezpieczenia prac nad nową grą. Jednocześnie zachowujemy bardzo ważną dla nas niezależność – dodaje Blumenfeld.

Na koniec przypomnijmy, że Forever Skies dostępne jest obecnie we wczesnym dostępie na Steam. Wraz z premierą pełnej wersji – która ma odbyć się jeszcze w 2024 roku – gra trafi również na konsole PlayStation 5. Zainteresowanych wspomnianym tytułem zapraszamy również do lektury: Forever Skies – pierwsze wrażenia z survivalu inspirowanego krakowskim smogiem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!