Kontynuacja 47 Roninów na pierwszym zwiastunie. Film wkrótce trafi na Netflix

Radosław Krajewski
2022/10/11 08:00

Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące kontynuacji filmu z Keanu Reevesem z 2013 roku.

Wydany w 2013 roku film 47 Roninów nigdy nie uzyskał statusu kultowego. Produkcja z Keanu Reevesem nie przyciągnęła ludzi do kin i zarobiła jedynie 150 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 175 mln USD. Nie było więc mowy, aby kontynuacja kiedykolwiek powstała i nawet najwięksi fani przestali w nią wierzyć. Nieoczekiwanie w 2020 roku Universal Pictures ogłosiło powstanie 47 Roninów 2. Na premierę filmu musieli poczekać nieco ponad dwa lata, ale w końcu możemy zobaczyć, jak prezentuje się w akcji. Na poniższej krótkiej zapowiedzi nie brakuje efektownych i krwawych pojedynków. Zwiastun zobaczycie poniżej.

Kontynuacja 47 Roninów na pierwszym zwiastunie. Film wkrótce trafi na Netflix

Akcja Blade of the 47 Ronin rozgrywa się po 300 latach od poprzedniej części. W Budapeszcie odbywa się spotkanie pięciu klanów samurajów. Oprócz męskich przywódców, w zgromadzeniu biorą udział także trzy Onna Bugeisha, czyli wojowniczki, których obecność na zebraniu jest negowana. Kobiety ponownie chcą zjednoczyć dwie połówki mitycznego miecza i uchronić go przed rękami złoczyńcy, który pragnie zyskać władzę.

Reżyserem filmu jest Ron Yuan, znany aktor występujący m.in. w Mulan, czy Szybko i wściekle, który nakręcił wcześniej tylko jeden pełnometrażowy film - Step Up: Rok tańca z 2019 roku. W obsadzie znaleźli się: Anna Akana, Mike Moh, Dustin Nguyen, Chris Pang, Chikako Fukuyama, Mark Dacascos, Luna Fujimoto, Koieyama Akira oraz Nino Furuhata.

GramTV przedstawia:

Blade of the 47 Ronin zadebiutuje 25 października bieżącego roku. Film dystrybuowany jest przez Netflixa. Nie wiadomo, czy produkcja będzie dostępna również w polskiej ofercie platformy.

Blade of the 47 Ronin – zwiastun

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
11/10/2022 14:01

Przynajmniej tym razem mają azjatę w roli głównej. Niestety umieszczenie tego w obecnych czasach wydaje mi się dużym błędem.