Koniec marzeń o Sowden House od twórców L.A. Noire. Studio wydało oświadczenie

Mikołaj Ciesielski
2024/07/08 08:00
0
0

Wygląda na to, że detektywistyczna produkcja z 2011 roku nie doczeka się duchowego spadkobiercy.

Wczoraj informowaliśmy Was, że Sowden House to rzekomo nowa gra twórców L.A. Noire. Takimi rewelacjami podzieliła się bowiem Freyja Garbett – australijska kompozytorka, która została poproszona o stworzenie ścieżki dźwiękowej do wspomnianego projektu. Marzenia o duchowym spadkobiercy detektywistycznej produkcji z 2011 roku zostały jednak szybko rozwiane. Studio Video Games Deluxe opublikowało oświadczenie, które z pewnością rozczaruje wielu fanów L.A. Noire.

L.A. Noire
L.A. Noire

Twórcy L.A. Noire zareagowali na doniesienia o Sowden House. Fani będą rozczarowani

Video Games Deluxe powstało po zamknięciu odpowiedzialnego za L.A. Noire studia Team Bondi. To właśnie z tym zespołem miała okazję współpracować Garbett, która wspomniała o Sowden House. W oświadczeniu przesłanym reakcji VGC deweloperzy poinformowali jednak, że wspomniany projekt nie jest pełnoprawną produkcją, a pobocznym projektem, który prawdopodobnie nigdy nie zadebiutuje na rynku.

Pracujemy wyłącznie nad projektami dla Rockstar. Zamówiliśmy muzykę od lokalnej kompozytorki Freyji Garbett do projektu VR, nad którym pracowaliśmy kilka lat temu w przerwie między projektami. Jest on oparty na sprawie z L.A. Noire, która nie trafiła do gry, ale był bardziej demem technologicznym niż czymkolwiek innym. Nie mamy pojęcia, czy projekt kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, ale zdecydowaliśmy się dokończyć zlecenie, by wesprzeć lokalnego kompozytora – poinformowało studio.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że L.A. Noire zadebiutowało na rynku w maju 2011 roku. Wspomniana produkcja doczekała się wersji na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wydania przygotowanego z myślą o konsolach 8. generacji, to zapraszamy Was do lektury: Ten remaster był naprawdę potrzebny – recenzja L.A. Noire na PlayStation 4.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!