J.K. Rowling nie martwi się o swoje dziedzictwo z powodu kontrowersji i bojkotów

Radosław Krajewski
2023/02/21 14:00
5
0

Pisarka szczerze przyznała, że jest to jedna z kwestii, która ją nie obchodzi.

J.K. Rowling wzięła udział w podcaście „The Witch Trials of J.K. Rowling”, który zadebiutował dzisiaj z pierwszymi dwoma odcinkami. W ubiegłym tygodniu ujawniono kilka pierwszych wypowiedzi pisarki, która broniła się przed zarzutami o transfobię. Rowling przyznała, że fani źle ją zrozumieli i nie chciała nikogo denerwować swoimi komentarzami. Na kolejną porcję słów autorki Harry’ego Pottera nie musieliśmy długo czekać i tym razem pisarka opowiedziała o swoim stosunku do własnego dziedzictwa.

J.K. Rowling nie martwi się o swoje dziedzictwo z powodu kontrowersji i bojkotów

Rowling nie martwi się swoim dziedzictwem

Rowling rozwinęła swoją wypowiedź dotyczącą reakcji fanów, którzy zarzucili jej „zrujnowanie” swojego dziedzictwa. Autorka odparła, że zupełnie o tym nie myśli w tych kategoriach i nie zależy jej na tym, gdyż pewnego dnia umrze, a woli się skupiać na żywych osobach.

Nie chodzę po domu, myśląc o swoim dziedzictwie. To zbyt pompatyczny sposób na życie, chodzenie i myślenie: „Jakie będzie moje dziedzictwo?”. Obojętne jest mi to, bo będę wtedy martwa. Martwię się tym, co jest teraz. Zależy mi na żywych.

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć, że podcast „The Witch Trials of J.K. Rowling” powstał specjalnie z myślą o rozrysowaniu podobieństw między atakami skrajnie prawicowych grup w związku z książkami o Harrym Potterze a lewicowymi aktywistami, którzy krytykują, a nawet grożą Rowling za jej komentarze dotyczące osób transpłciowych. Prowadząca audycję Megan Phelps-Roper chce pokazać wszelkie podobieństwa i różnice między skrajnościami na przykładzie Rowling, a przy okazji dać pole autorce do wyjaśnienia swoich wypowiedzi. Łącznie powstało siedem odcinków podcastu.

Komentarze
5
FromSky
Gramowicz
21/02/2023 19:59
wolff01 napisał:

Bardzo mi się podoba że wreszcie (choć zajęło im to kilka lat) zaczynają dostrzegać podobieństwa między tzw. prawakami a lewakami jeśli chodzi o sposób głoszenia swoich poglądów... nawet w Hollywood już niektórzy coraz głośniej o tym mówią.

Ekstremiści aka radykałowie czy to polityczni, religijni czy jacyś jeszcze inni różnią się tylko szczegółami a główny celem jest i było zawsze obalanie porządku świata, tylko że jak w przypadku komunizmu nigdy się on nie udał a prób było bez liku 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
21/02/2023 16:41

No i słusznie.

dariuszp
Gramowicz
21/02/2023 14:56

Generalnie postanowiła zrobić prostą rzecz i ignorować tych oszołomów. Bo na koniec dnia oni nie mają znaczenia. Ot gdzieś w internecie napisali nieuprzejmy komentarz. Tyle ich aktywizm oznacza.
Trwa Wczytywanie