Assassin's Creed Shadows broniony przez weterana z Capcomu. „To tylko gra”

Radosław Krajewski
2024/07/06 19:00

Producent Street Fightera 2 odpowiedział na krytykę Assassin's Creed Shadows. Jego wypowiedź wywołała spore poruszenie wśród graczy.

Assassin's Creed Shadows nie przestaje wywoływać kontrowersji. Wielu osobom nie podoba się, że jednym z bohaterów najnowszej gry Ubisoftu będzie Yasuke, czyli czarnoskóry samuraj, zamiast rodowitego Japończyka. Powstała nawet specjalna petycja, która ostatecznie okazała się fałszywa, zachęcająca nie tylko japońskich graczy do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec Assassin's Creed Shadows. Okazuje się, że duża część mieszkańców Japonii nie ma za złe, że to Yasuke będzie jednym z głównych bohaterów nowej produkcji Ubisoftu, ale chcą zachęcić deweloperów, do poprawy niektórych błędów, takich jak odwrócony herb Ody Nobunagi i innych historycznych nieścisłości. Do dyskusji włączył się nawet Yoshiki Okamoto, weteran Capcomu, który wcześniej pracował nad takimi seriami, jak Street Fighter, Dino Crisis, Resident Evil i Mega Man.

Assassin's Creed Shadows
Assassin's Creed Shadows

Assassin's Creed Shadows broniony przez weterana z Capcomu

W swoim dziewięciominutowym filmie, który został już ustawiony jako prywatny i nie jest dostępny do obejrzenia na YouTubie, Okamoto twierdzi, że Assassin's Creed Shadows „to tylko gra”, która jest fikcją i gracze nie powinni aż tak się nią przejmować. Producent wzywa, aby osoby piszący nieprzychylne komentarze trochę „wyluzowali”.

Okamoto rozpoczął film od pochwalenia AC Shadows za ukazanie historii z perspektywy dwóch bohaterów, którzy cechują się odmiennymi stylami rozgrywki. Dzięki temu gra otrzyma więcej głębi, a gracz będzie mógł decydować, która postać bardziej przyda mu się w konkretnych misjach. Producent stworzył również dwie części serii Genji na PlayStation 2, które również osadzone były w feudalnej Japonii. Podkreślił, że chciał wtedy stworzyć taką grę, jaką będzie Assassin's Creed Shadows. Dodał, że nie mogli wtedy tego zrobić, dlatego wiąże z grą Ubisoftu duże nadzieje.

W filmie Okamoto wspomina również o krytyce historycznych i kulturowych nieścisłości oraz pomyłek, które gracze zauważyli w Assassin’s Creed Shadows. Jego zdaniem to tylko gra, która jest fikcją, więc nie ma to bezpośredniego wpływu na rozgrywkę.

To tylko gra, to fikcja, a nie rzeczywistość. Nawet jeśli herb rodziny Ody Nobunagi jest odwrócony, to jest to tylko Oda Nobunaga w grze, więc nie ma to bezpośredniego wpływu na zabawę, jaką można czerpać z rozgrywki.

GramTV przedstawia:

Weteran Capcomu całkowicie pominął wątek Yasuke, który wywołuje najwięcej emocji wśród graczy. W komentarzach pod filmem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, włącznie z oskarżeniami, że Ubisoft przekupił Okamoto, aby pozytywnie wypowiedział się o grze. Film zebrał dziesiątki tysięcy wyświetleń i aż 7,2 tysiące łapek w dół, do zaledwie 353 łapek w górę.

Na koniec przypomnijmy, że Assassin’s Creed Shadows zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra zadebiutuje na wymienionych platformach 15 listopada 2024 roku.

Komentarze
16
Bruce_666 napisał:

Także tak:

https://www.gamingbible.com/news/assassins-creed-shadow-lgbtq-romance-338171-20240528 Zdecydowanie podziękuję. LPG w feudalnej Japonii. Cholernie ciekawe.

Tak, cholernie ciekawe... tak samo jak mam już dość Twojego zachowania tutaj w komentarzach.BAN, widzimy się za trzy miesiące.

Bruce_666
Gramowicz
07/07/2024 21:52

Także tak:

https://www.gamingbible.com/news/assassins-creed-shadow-lgbtq-romance-338171-20240528 Zdecydowanie podziękuję. LPG w feudalnej Japonii. Cholernie ciekawe.

Bruce_666
Gramowicz
07/07/2024 21:09
Fun_g_1_2_3 napisał:

A czy przypadkiem Sweet Baby Inc nie ma swoich korzeni w Ubisofcie? :-)

No faktycznie. Przypadkiem ma :D
Trwa Wczytywanie